Můžete testovat kola, zúčastnit se výuky techniky jízdy na kole nebo okouknout novinky v cyklistické výbavě. Mrkněte na video, jak jsme si to užili v roce 2016!


BikeTour - GlemmRide minivideo report - 2016 Bike and Ride from SNOW.cz on Vimeo.Glemmride patří mezi největší bikové festivaly v Rakousku, kdy je hlavní promenáda Hinterglemmu zastavěná nejrůznějšími cyklistickými stánky prezentující mimo jiné helmy, pláště, kola, oblečení, brýle, rukavice, pedály, řídítka…zkrátka vše, co ke kolu patří. Řada vystavovatelů nechává zájemcům testovat i kola.


Ani děti nejsou ošizené, a kromě toho, že mohou zajet dětský závod ve sjezdu na profi trati, mohou i úplně ti nejmenší pokoušet své první cyklistické krůčky na tzv. pumptracku, tedy umělé trati s vlnami a klopenými zatáčkami.


Bez nadsázky lze říct, že o největší show se starají jezdci slopestylu. Na uměle vybudované trati obsahující 5 skoků a jednu klopenou zatáčku tu borci jedou například kolem bazénu, skáčou šikmo, skáčou nahoru na balkon nebo i z neuvěřitelné výšky dolů přímo mezi hotely a restauracemi.


V rámci festivalu se tu pojede i závod ve sjezdu Specialized Rookies Cup & Downhill, budou se odehrávat lekce techniky jízdy na kole, jóga, závody na e-biku nebo trialové exhibice, kdy bikeři například vyskáčou na hromadu palet.


A večer jak jinak, než kultura! Takže koncerty přímo v centru města a samozřejmě následné párty s několika „dýdžeji“ až do rána.


Více informací na https://www.saalbach.com/…ts/glemmride.