Bike SNOW tour je letní cyklistická obdoba zimní lyžařské SNOW tour neboli reportážní turné po atrakcích horských středisek všeho druhu.BIKE tour 2018 - Peklák from SNOW.cz on Vimeo.
Na Pekláku vás na kopec bude vyvážet netradičně kotvový vlek, z kopce pak můžete vybírat až ze sedmi tratí od modrých po černé. Traily na Pekláku se vyznačují nadprůměrnou pestrostí, takže si tu na každém metru můžete užít různé dřevěné překážky, skoky, terénní nerovnosti a nejrůznější přírodní technické pasáže. V pletenci trailu si svoji stopu vyberou jak začátečníci, tak ostřílení bikeři.
Modré traily se mírně klikatí mezi stromy a nabízí kombinaci širších dřevěných lávek, wallridů i terénních nerovností. Menší dřevěné skoky ocení zejména začínající bikeři. Pokud se vám do skoků ještě nechce, můžete je bez problému objet. Tyto modré traily jsou ideální k osvojení základních jezdeckých dovedností.
Červené traily jako je Korida a Malinovka už jsou o poznání techničtější a kromě klopenek a wallridů tu na vás čekají i kořenovité či kamenité pasáže v podobě rockgarden a prudších skalek. Z červených tratí je pro začátek nepřívětivější Malinovka, která se převážně skládá z lesního trailu – skoky na ní samozřejmě jsou, ale dají se objížďkou objet.
Černé peklácké traily se vyznačují především prudkými technickými sjezdy a skalkami, které není možné objet. Najdete na nich i pár skoků či dřevěný wallridů. Tyto traily vyžadují větší jezdecké dovednosti, a tak je můžeme doporučit jen velmi zkušeným bikerům.
V Pekláku se nachází celé zázemí bikeparku u nástupu na lanový vlek – koupíte tu jízdenky, můžete si tu půjčit kolo a rovněž zakoupit i drobný materiál na kolo, jako jsou brzdové destičky nebo přehazovačka. Uhasit žízeň a utišit hlad můžete přímo u spodní stanice vleku, kde je bistro s venkovním posezením. Kromě piva, limonády či sladkostí si můžete objednat třeba i pizzu.
Když vás přestane bavit sjezd na kole, můžete si dole u vleku zapůjčit horské káry a projet se na dvou tratích – Slalomce s utaženějšími zatáčkami a otevřenější Super G. Sklon sjezdovky je dostatečný, takže záleží jen na vás, jak svižně pojedete.
Po bikovém dni se můžete vydat do blízkého městského bazénu v České Třebové. Můžete regenerovat plaváním, vířivkami nebo v páře, nebo se můžete vyblbnout na tobogánu, který je stejně jako bazén krytý, takže to berte i jako tip, kam zavítat při deštivém počasí. Vstup pro dospělého za 1,5 hodiny je 95 Kč a otevírací doba je až do 21:00.Peklák v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 h 15 min
1 jízda na vleku     30 Kč
Celodenní jízdné     370 Kč
Zapůjčení kola (fr/dh) na 1 den     700-900 Kč + kauce 1000 Kč
Zapůjčení horské káry     1 jízda = 60 Kč, 5 jízd = 250 Kč, 11 jízd = 500 Kč
Provozní doba od 30/6 do 2/9     čtvrtek-neděle od 10:00 do 18:00
Provozní doba od 4/9 do 7/10     sobota-neděle od 10:00 do 17:00
Webové stránky     https://www.peklak.cz/bike-park/Na Pekláku jsme sedlali kola Ghost Pathriot 8 a Lapierre Overvolt Carbon AM Team, byli jsme oblečeni v Maloje, s rukavicemi, chráničemi a helmami POC a batůžkami Evoc. Videomateriál jsme pořídili technikou Lamax a v batůžku nechyběla svačina v podobě tyčinek Bombus.