Výčet pódiových umístění hovoří jasně. Pět (z možných deseti) olympijských medailí z Olympijských her v Pekingu, sedm křišťálových globů (z možných dvanácti) za celkové vítězství v disciplíně a hodnocení Světového poháru a dvacet osm individuálních vítězství ve Světovém poháru.

Holky se s tím nemažou!

Před finálovým kláním ve švédském Aare přitom nebylo zdaleka nic jasné. Vítězka olympijského sjezdu Sofia Goggia vedla hodnocení disciplíny o pouhých 23 bodů, ale druhým místem se jí podařilo zajistit pro Atomic křišťálový globus za celkové vítězství ve sjezdu a po dlouhých 16 letech tak navrátila cennou trofej zpět do Itálie. Sofia Goggia je také autorkou tří vítězství pro Atomic z celkových patnácti v kategorii žen. Zbylých dvanáct přidala fenomenální Mikaela Shiffrin. V historii se objevila pouze jediná lyžařka, která dokázala v jedné sezoně stát na stupních vítězů vícekrát. Legendární Švýcarka Vreni Schneider posbírala v roce 1989 čtrnáct prvenství. Mikaela Shiffrin však drží po uplynulé sezoně i další rekord. Celkové vítězství ve Světovém poháru ovládla druhým největším rozdílem v historii. S osmnácti pódiovými umístěními odskočila druhé Wendy Holdener o celých 605 bodů! Svojí finálovou jízdou navíc zakončila rekordní sezonu víc než efektivně. Svým soupeřkám ujela v součtu obou kol finálového slalomu v Aare o 1,58 s.

Každá statistika je pomník jeho unikátnosti

I tak bychom mohli shrnout několikaleté působení Marcela Hirschera ve Světovém poháru, ale i na olympijských hrách. Letošní sezonu završil celkovým vítězstvím ve Světovém poháru již po sedmé a třinácti vítězstvími v letošním ročníku vyrovnal v počtu vítězství rekordy Ingemara Stenmarka a Hermanna Maiera. Kromě nich posbíral v sezoně 2017/18 dvě olympijské medaile a tři křišťálové globy za celkové vítězství ve Světovém poháru a v disciplínách slalom a obří slalom. Ze všech čtyřiceti čtyř obřích slalomů ve Světovém poháru, kterých se účastnil v posledních pěti letech, se dostal devětatřicetkrát na pódium, jedenadvacetkrát zvítězil a nikdy nebyl horší než šestý. Z posledních patnácti technických závodů dokázal vyhrát 13, v dalších dvou dojel druhý a třetí. Nejen proto bude podle nově uzavřené smlouvy reprezentovat Atomic nejméně do roku 2020.