Tisková zpráva Trentino 2018/19

Val di Fiemme

Nová horská chata 44 Dolomites Lounge

Na začátku lyžařské sezóny 2018/19 se otevře návštěvníkům vyhlídková restaurace na svazích lyžařského areálu Alpe Lusia, a to u mezistanice kabinkové lanovky Bellamonte 3.0 v oblasti Morea.
Její rozlehlá, velkolepá terasa se bude tyčit nad horským pásmem Pale di San Martino a nad pohořím Lagorai.
Vzhled vychází z moderních a jednoduchých obrysů s rozlehlými zasklenými plochami. Architektura je inspirována současným stylem nástupní zastávky kabinkové lanovky Bellamonte 3.0. Panoramatická terasa má rozlohu 600 m2.

Nová horská chata a sjezdovka Busabella

Během vánočních svátků bude v nadmořské výšce 2 170 m slavnostně otevřena nová horská chata na hoře Alpe Cermis v lokalitě Forcella di Bombasel. Příjemná restaurace rozevře dokořán svá okna nad sjezdovkou Prafiori. Nabídne mimořádný panoramatický výhled na východní Dolomity, na pohoří Lagorai a na horské pásmo Pale di San Martino.
Architektonický styl spojuje moderního ducha s tradičním a použité dřevo vytváří příjemné romantické prostředí.
Lyžařský salonek bude nabízet gastronomii v italském stylu s důrazem na místní tradice, takže otevře své obzory i moři a mořským rybám. Velmi pečlivý bude také výběr vín, počínaje aperitivem.
Spolu s chatou bude otevřena i nová červená sjezdovka Busabella.

Nová sáňkařská dráha a rekonstrukce chaty Caserina

Nová sáňkařská dráha s výhledem na lyžařské středisko Latemar v oblasti Pampeago je věnovaná zábavě dětí a všech začátečníků. Sáňkařská dráha dlouhá 400 m je přístupná sedačkovou lanovkou Latemar a stojí vedle dětského hřiště Bip Club. Sáňky se budou moci přepravovat na sedačkové lanovce Campo Scuola.
Horská chata Caserina di Pampeago, dostupná sedačkovou lanovkou Agnello, se představí v novém okouzlujícím kabátě. Nové vedení renovovalo interiér a posunulo ho od současného do rustikálního stylu. Každý detail nábytku je inspirován dolomitskou skupinou Latemar. Terasa chaty s výhledem na horu Latemar zve návštěvníky ke strávení příjemných relaxačních chvil. Natáhněte se na dřevěná lehátka s koženým polstrováním, uvelebte se do měkkých látkových křesel a nebo pytlovitých polštářů!
Gurmánská kuchyně překvapí svým rozsáhlým menu v italském stylu, obohaceným o pravé příchutě z údolí Val di Fiemme. Chata organizuje podmanivé večeře pod hvězdami, s vyjížďkou na sněžném skútru. Zpět do údolí je možné vrátit se opět na sněžném skútru, ale také pěšky.
Horská chata Caserina, která je doslova obložena díly vytvořenými mezinárodně uznávanými umělci, se rozprostírá nad sjezdovkou Agnello lyžařského střediska Latemar. Sjezdovka a její varianta totiž vedou přes známý umělecký park RespirArt, který je jedním z nejvyšších na světě.

San Martino di Castrozza

Nová kabinková lanovka

Skiareál San Martino di Castrozza – Passo Rolle zahájí zimní sezónu 2018/19 s novou lanovkou. Colbricon Express je nová desetimístná kabinková lanovka, která bude sloužit v lokalitě Ces, vhodné díky modrým sjezdovkám hlavně pro začátečníky. Nová lanovka má kapacitu 2 000 osob za hodinu a jedna jízda potrvá méně než 6 minut. U příležitosti instalace nové kabinkové lanovky budou také rozšířeny některé části okolních sjezdovek.

Madinna di Campiglio a Pinzolo

Nová lanovka pro začátečníky a rozšířené sjezdovky

Rozšíří se černá sjezdovka Amazzonia (č. 57) v lokalitě Pradalago a dále sjezdovka Spinale Diretta (č.73), a to v úseku od Lago Montagnoli až do konce sjezdovky.
Ve středisku Pinzolo nahradí starou dvousedačku nová 6sedačková lanovka Fossadei – Malga Cioca. Stanice lanovky se mírně přesune, aby se sjezd usnadnil začátečníkům. Doba jízdy se sníží na něco málo přes 3 minuty.

Val di Sole

Ve středisku Folgarida Marilleva se rozšíří sjezdovka Orso Bruno a vznikne nová příjezdová cesta k mezistanici kabinkové lanovky Daolasa – Val Mastellina.


Free Ski Day

V sobotu 15. prosince 2018 budou instruktoři lyžařských škol v Trentinu k dispozici pro ranní dvouhodinové skupinové lekce zdarma, a to jak pro děti (od čtyř let), tak pro dospělé, v disciplínách lyžování, běžky a snowboard.
Skupiny budou tvořeny maximálně z 10 osob, rozřazených podle úrovně. Po dobu trvání lekce bude skipas a vypůjčená výbava pro všechny účastníky hodiny zdarma.
Kurzy jsou nejen pro začátečníky, ale i pro pokročilé lyžaře. Každý z účastníků bude instruktory přidělen do skupiny na základě počátečního hodnocení úrovně.
Ti, kteří se zúčastní Free Ski Day a v Trentinu i přenocují, kromě sobotní dvouhodinové lekce a vypůjčené výbavy na lekci zdarma získají také dvoudenní skipas za cenu jednodenního.


Více informací o dovolené v Trentinu najdete na VisitTrentino­.info!