Vydat se na lyže či snowboard v zimě do zahraničí je zcela něco jiného než si v létě odjet na týden k moři. Při opalování vám na lehátku nehrozí tolik rizik jako na svahu. Proto by cestovní pojištění mělo mít limity pojistného krytí dostatečně vysoké.

Českou asociací pojišťoven je doporučováno:

  • pojištění léčebných výloh – minimálně 1 250 000 Kč,
  • pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví – minimálně 1 000 000 Kč,
  • pojištění odpovědnosti za škodu na majetku – minimálně 500 000 Kč.

Pro ještě větší ochranu si lze sjednat různá připojištění, jako jsou:

  • připojištění rizikových sportů,
  • úrazové pojištění,
  • pojištění zavazadel,
  • pojištění právní ochrany,
  • pojištění storna zájezdu.

Podrobný přehled o možnostech pojištění a cenách se dozvíte na stránkách pojišťoven. Allianz cestovní pojištění vám například nabídne možnost online spočítat si cenu pojistky, na jejímž základě se pak můžete rozhodnout, co vše si k základnímu pojištění ještě připojistit.


Odpovědnost je důležitá stejně jako limity léčebných výloh

Mnoho lyžařů před cestou do zahraničí řeší pouze limity pro léčebné výlohy, zapomínat by se ale nemělo ani na odpovědnost. Pokud na sjezdovce někoho srazíte, pak po vás s největší pravděpodobností bude vymáhat škody. Není-li sjednáno pojištění odpovědnosti, může končit i banální srážka na svahu soudním sporem.


Cestovní pojištění sjednáte online během chvilky

Sjednat si cestovní pojištění je otázkou několika minut. Hravě to zvládnete i sami na internetu. U pojištění online je zapotřebí jen vědět, kam vyrážíte, na jak dlouho a co tam budete dělat. Pokud si nejste jistí, zda se do pojištění vztahují i nějaké aktivity, které máte v plánu, pak se vždy raději zeptejte. Rozhodně nemusíte kvůli jedné otázce hned na pobočku, zavolat můžete na zákaznickou linku pojišťovny.

Problém by mohl nastat například při sjíždění kopců mimo vyznačenou sjezdovku. Ne každá pojišťovna takové jednání akceptuje. Pokud tedy plánujete nějaké dobrodružství a adrenalin vám není cizí, raději se ujistěte, že v případě potřeby vám bude pojišťovna nápomocna. Chcete-li prozkoumávat zasněžené vrcholky hor, pak možná oceníte i pojištění technického zásahu HZS. Zásah horské služby je zapotřebí si připojistit, pokud budete vyrážet do Tater.


POZOR: Vždy čtěte důkladně pojistné podmínky, kde se dozvíte o všech možných výlukách, a o tom, že alkohol na svah nepatří. Jestliže budete při nehodě opilí, nemusí vám pojišťovna vyplatit pojistné plnění, popřípadě vám ho může krátit.