SNOW tour 2019: Monínec 17. listopadu from SNOW.cz on Vimeo.


Aktuálně je v provozu sjezdovka u Horní kotvy a cviční plácek pro děti pod novým penzionem Javorka. Oproti loňskému zahájení byla letos sjezdovka krásně tvrdá, čemuž napomáhaly i ranní mrazy. Po většinu dne je sjezdovka zahalená do stínu, takže výrazně neměkne.


Na sjezdovce o délce cca 500 m nemůžeme samozřejmě mluvit o výkonnostním lyžování, dáte-li si ovšem sjezdovku v kuse a snažíte-li se statečně držet na hranách, jde na úvod sezony o docela dobré rozcvičení i pro sportovněji založené lyžaře.


Nejlepší lyžařské podmínky s kýženými manšestrovými vroubky vládly bezesporu na prvním laně, ani odpoledne ale sjezdovka nijak nezměkla, naopak se trochu „vyšoupala“ do jedné velké tvrdé plotny, takže se nejlépe jezdilo těm, kteří nepodcenili předsezónní servis a přijeli s ostrými hranami.


Půjčovnu lyží a cvičnou plochu decentních, avšak pro první lyžařské krůčky dostačujících rozměrů, najdete momentálně pod novým penzionem Javorka vedle hotelu Monínec. K dispozici je tu pojízdný pás, slalom s podjížděcí brankou a samozřejmě instruktoři.


Pro ty, kterým (tříletá) „novinka“ Monínce není jasná, jen zopakujeme, že za brzké zahájení sezony vděčí speciální technologii Snowfactory, která vyrábí tzv. suchý led, který má teplotu minus 5 stupňů, takže taje velmi pomalu. Technologie zajistí výrobu sněhu při venkovní teplotě až do 15 stupňů.


Menší občerstvení jako je párek v rohlíku, domácí bramborák nebo palačinka si můžete dopřát v bufetu hned pod nástupem na kotvu, hlavní chod i s předkrmem vám pak naservírují v nedaleké restauraci hotelu Monínec. Vybírat můžete například mezi hovězí roštěnou (155 Kč), zeleninovými lasagnemi (125 Kč) nebo paštikou z husích jater s brusinkami (72 Kč).


Monínec si pro letošní sezonu připravil i několik novinek, jako je například vylepšené zázemí u nástupu sedačkové lanovky s novým zvětšeným lyžařským parkem, dále prodejna a půjčovna Intersport nebo nový penzion Javorka.
Monínec v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 10 min
*Celodenní skipas dospělý (15-59,99 let)     485 Kč
*Celodenní skipas dítě (5-14,99 let)     385 Kč
*Celodenní skipas senior (60+)     385 Kč
Parkování     zdarma na parkovišti u nástupu na kotvu
Web     www.zima.moninec.cz

*ve vedlejší sezoně do 7.12.2018
Partneři SNOW tour:


Na Monínci jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřály nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER..<>