SNOW tour 2019 - Santa Caterina - Sunny Valley from SNOW.cz on Vimeo.


Necelých 20 minut za Bormiem natrefíte po pravé straně hlavní silnice na stanici kabinkové lanovky, která vás vyveze na hřeben, kde můžete vystoupit k nádherným sportovním sjezdovkám, anebo sklesat ještě do zadního údolí zvaného Sunny Valley. Že jde o příznačný název, poznáte, jakmile se ocitnete v prosluněném kotli s dominantním dřevěným srubem.


V Sunny Valley najdete dvě sjezdovky, které jsou sice červeně značené, celkově jsou ale spíš mírné a jen zlehka členité, takže je zvládnou i méně pokročilí lyžaři, kteří si chtějí vychutnat pohodovou jízdu s horskou kulisou a slunečními paprsky.


Do Sunny Valley se sice opírá sluníčko celý den, sněhu je tu ale již v prosinci dost přes metr a v době naší návštěvy připadnul i čerstvý prašan, takže to bylo i na „kreslení“ oblouků ve volném terénu.


Na Sunny Valley se nabízí lyžařský prostor i pro nejmenší lyžaře, kteří se do údolí dostanou pohodlně kabinkovou lanovkou, a pak už na ně čeká soukromý široký plácek, který je obsluhovaný pojízdným pásem. Hned u cvičného svahu se nachází restaurace s terasou, takže děti můžete „koučovat“ z pohodlí lehátek.


Severní strana Santa Cateriny je čistě „červenou záležitostí“ okořeněnou i černými lajnami pod páteřní kabinkovou lanovkou a díky stínu ve spodní zalesněné části si tu užijete sportovní pojezd na opravdu tvrdých tratích. Komu jde o výkon, uvítá rychlou pomu obsluhující sjezdovku Gavia, která je příjemně široká a bývá prakticky celý den prázdná.


Středobodem Sunny Valley je stejnojmenná restaurace v podobě dřevěného srubu, který zaujme jak zvenku, tak zevnitř vychytaným horsky působícím interiérem. Občerstvit se můžete panini v samoobslužné části, nebo výtečným jehněčím v části obslužné. Nemůžete však odjet ze Santa Cateriny a neochutnat kaštanové tiramisu. To se nedá se popsat, musí se vyzkoušet. :-)


Rifugio Sunny Valley není obyčejná horská chata a kromě restaurace s kožešinami místo podsedáků nabízí i možnost ubytování. Od loňského roku tu majitel zprovoznil luxusní pětihvězdičkové apartmány, pro které si nechal přivézt speciální dřevo z Laponska, kde zraje 300 až 400 let, takže vůně dřeva tu krásně podtrhuje horskou atmosféru. Nechybí tu „wellness“ s venkovní saunou a možností výběru červeného vína ze sklepa přímo do vířivky.


SNOW tour TIP 2018 - Ubytování - Rifugio Sunny Valley from SNOW.cz on Vimeo.


Satna Caterina s 35 km sjezdovek celkově působí útulně. Výborná je možnost ryze sportovního pojezdu na severních svazích i pohody s červeným vínem v prosluněném Sunny Valley.


Santa Caterina v kostce:

Vzdálenost z Prahy     8 h 53 min
Celodenní skipas dospělý     41 eur
Celodenní skipas mládež     34 eur
Celodenní skipas děti     21 eur
Celodenní skipas senior     39 eur
Děti do 6 let     zdarma
Webové stránky ubytování     www.nev-dama.cz
Webové stránky střediska     www.santacaterina.itPartneři SNOW tour:


V Santa Catarině se ve spolupráci s cestovní kanceláří NEV DAMA odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX nebo sněžné brusle SLED DOGS. Zdarma jste mohli ochutnat tyčinky CHIMPANZEE a po lyžovačce i dominikánský elixír Bucanero. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, nákrčáky a čepice RITUALL a čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ. Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL a videotechniku LAMAX.