SNOW tour 2019 - Paseky from SNOW.cz on Vimeo.


Aktuálně leží v Pasekách místy přes metr sněhu a díky stávajícím mrazům to vypadá, že haldy sněhu jen tak nezmizí. V provozu jsou všechny sjezdovky a částečně s pár skoky i snowpark.


Letošní horkou novinkou je nová čtyřsedačková lanovka ze spodního parkoviště, která nahradila předešlý vlek a tatrapomu, a tak se Paseky od letoška mohou pyšnit dohromady dvěma sedačkami.


Výhodou odstranění vleků a pomy je, že došlo v druhé polovině kopce k propojení sjezdovek Víťova a Potůčku, takže vznikla jedna velká přehledná široká pláň s příjemným sklonem i ke sportovnímu carvingu.


Paseky jsou jinak spíš rodinného charakteru, protože svahy tu obecně nejsou nijak náročné a zvládnou je i menší děti. Oblíbenými modrými sjezdovkami pro méně zkušené jsou Prdecká magistrála a Turistická, které jsou velmi pozvolné.


Naopak nejsportovnější sjezdovkou je červená Jindrovka na Pizáru, která je po celé délce přehledná a nabídne i dva mírné terénní zlomy. O vyšší náročnosti sjezdovky svědčí i fakt, že se tu jelo Mistrovství republiky v obřím slalomu pro Masters.


Pro začínající lyžníky se nabízí Kubíkův dětský park nad horním parkovištěm na Pizáru. Zahrnuje pojízdný pás, zvířátkový slalom i podjížděcí branky a jebezpečně oddělený od okolního dění. Kromě lyžařské školy Sun Ski tu funguje i mladá lyžařská škola Pizár, která má speciální výukové programy pro úplně začátečníky, ale i pro pokročilé lyžaře, kteří chtějí zlepšit techniku.


V Pasekách se k občerstvení nabízí několik bufetů, na oběd je pak nejoblíbenější adresou restaurace Hermína, která zaujme interiérem a hlavně poctivou českou kuchyní. Ceny jídel se pohybují kolem 100 Kč a já nikdy nedám dopustit na plněné bramborové knedlíky.


Zázemí v Pasekách se nachází na dvou místech, tedy u spodního i horního parkoviště, kde nechybí toalety, pokladny a bufety. U dolního parkoviště najdete novou půjčovnu a servis lyží, kde si můžete zapůjčit kompletní lyžařskou i snowboardovou výbavu – od lyží přes přezkáče až po helmy. Součástí půjčovny je i servis, kde vám mohou seřídit, namazat či nabrousit lyže. Půjčovné lyží na celý den stojí od 180 Kč.


Paseky v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 38 min
Celodenní skipas dospělí     500 Kč
Celodenní skipas děti (4-13 let)     360 Kč
Provozní doba lanovky     8:00–16:00
Webové stránky     www.skipaseky.cz
Parkování     dolní i horní parkoviště zdarmaPartneři SNOW tour:


V Pasekách jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřály nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER.