Mapa pivovarů a minipivovarů v Česku je hustá a nevyhýbá se ani horám. My jsme do našeho přehledu vybrali ty nejlyžařštější – logicky se jich většina koncentruje v našich nejvyšších horách.

Krkonoše

Paseky nad Jizerou

Tak třeba pasecký pivovar Prdek. Horská chalupa Na Perlíčku je většinou častována zkráceninou „Na Prdku“. Proto se v místní restauraci, bývalé kovárně, vaří od ledna 2018 Prdecký Perlík. Pod názvem se můžete dočíst „Pivo z kraje zapadlých vlastenců“, což je odkaz na bohatou historii sudetských Pasek nad Jizerou, kterou popsal K. V. Rais v realistickém románu Zapadlí vlastenci podle příběhů místního rodáka a buditele Metelky. Paseky jsou z lyžařského hlediska destinací příhodnou pro sjezdové i běžecké lyžování.

Příchovice

Nedaleko Pasek nad Jizerou najdete vesničku Příchovice s dvouvlekovým areálem U Čápa. V komplexu U Čápa si půjčíte lyžařské vybavení, děti dáte do lyžařské školy, ubytujete se a najíte a po návštěvě muzea Járy Cimrmana můžete strávit večer u zde vařeného piva. To je pojmenované právě po liptákovském rodákovi Světoběžník JC. Kromě této nefiltrované dvanáctky najdete na čepu občas i pivní speciály, limitované edice, věnované zpravidla významným osobnostem či událostem regionu.

Pec pod Sněžkou

Pivo, které se honosí názvem nejvyšší české hory, pivo Sněžka. To lze ochutnat v Peci pod Sněžkou – specialitou je pak IPA, která je vždy vařena tak, aby stupňovitost byla přesně 16,03°, což ji spojuje s výškou největší české hory. V Peckém pivovaru můžete nahlédnout také do výrobního procesu, kromě exkurzí nabízí také luxusní pivní lázně.

Harrachov

Pivní lázně nabízí také pivovar Novosad v budovách harrachovských skláren. Právě do uměleckých skláren můžete v průběhu popíjení na exkurzi a udělat si tak večer umělecky-degustačního après-ski.


Krkonošská pivní stezka

Naším největším pohořím vede dokonce jakási „pivní poznávací stezka“. Šest domácích pivovarů spojují hned dvě trasy vhodné i pro lyžařskou turistiku. První vede z Malé Úpy (pivovar Trautenberk) přes Jelenku (taktéž tam točí mimo jiné Trautenberka) na Sněžku (pili jste už pivo Sněžka?). Pokračuje se dále na Růžohorky, odkud se spadne do Úpského údolí, kde při Boudě Máma funguje Pecký pivovar. Obřím dolem se pak stoupá na Obří sedlo a na Luční boudu, kde si vaří vlastní pivo Paroháč. Z Luční se pak spadne na Friesovy boudy, kde najdete na čepu hned několik druhů piva Fries. Finále je ve Vrchlabí, kde čekají hned dva pivovary: Hendrych, stejnojmenná spodně kvašená nefiltrovaná piva, vždy na čepu alespoň dvě, a Pivovarská bašta, která nabízí 8 stálých piv na čepu, mezi nimi nejznámějšího Medvěda.

Druhá „oficiální pivní trasa“ vede taktéž z Malé Úpy, ale na jih na Spálený Mlýn, přes Portášky na Růžohorky atd. Ostatně, každý si sám můžeme pospojovat cílové body podle svých potřeb, preferencí a možností. Většinu horských pivovarů lze spojit s běžkováním, sjezdováním, tyto krkonošské pak dokonce se skialpem.

Vždycky je dost důvodů, proč lyžování milovat. ;-)


Nejen Krkonoše

Branná

Ale zdaleka nejen v Krkonoších se dá hasit žízeň po lyžování chmelovým mokem. Například v Branné večer můžete, po procházce po malebném náměstíčku, zapadnout do restaurace pivovaru Kolštejn, kde se vaří pivo zhruba od roku 1325.

Ostružná

Přímo pod skiareálem v obci Ostružná nedaleko Ramzové zase sídlí rodinný pivovar Cestář. Kromě vaření piva (od r. 2015) je pivovarská restaurace také kulturním centrem areálu, časté koncerty strávíte u piva s názvy jako Kachna, Čoud nebo Špacír.

Razula

Vlastní minipivovar má také penzion Pod Pralesem pod skiareálem Razula. Pivo zde vaří v malých dávkách, není k dostání téměř nikde než právě zde.

Železná Ruda

A naši prohlídku tipů na dobré horské pivo zakončíme na západní Šumavě. Hned pod sjezdovkami v Železné Rudě je od roku 2007 v provozu pivovar v rámci hotelu Belveder. Na čepu je stále čtveřice piv, včetně piva medového, vychutnávat je můžete přímo v místnosti s varnou.

Šumavský okruh

Obdobou Krkonošské stezky je šumavský okruh po pivovarech na Kvildě (oblíbená jsou zejména zdejší tmavá piva), Modravě a v Srní. Největší produkci z těchto má Modrava, ovšem pokud vyhledáváte romantické posezení, rozhodně se vydejte na Kvildu, kde pivovar mírně připomíná pivovar na Luční boudě – ne snad vzhledem, ale tím, že je postaven v pekárně a k pivu můžete zakousnout čerstvé pečivo.


To největší nakonec

Jako skutečný pivovar v horách by se dal označit Trautenberk, který vaří a po okolí Malé Úpy distribuuje pivo již několik let.

Vyrostl v někdejší Tippeltově boudě, postavené jen kousek od hranic jako Bouda císaře Františka Josefa v roce 1912. Už v roce 1918 byla z pochopitelných důvodů přejmenována na Tippeltovu boudu. Budova patřila k nejmodernějším široko daleko, topilo se ústředním topením, jako první v obci rozsvítila elektrická světla. Pak se ale kormidlo dějin stočilo a Hotel Družba, jak se na přelomu 20. a 21. století bouda jmenovala, téměř zchátral. Oživili ho svou investicí právě akcionáři nově založeného pivovaru Trautenberk. Dnes zabírá celé technologické zázemí pivovaru suterén, v přízemí je prostorná pivovarská restaurace (150 míst) a v patrech jsou vkusné a vtipně řešené pokojíky pro turisty se 4, 6 a 8 lůžky, sauna pro ubytované a veliká dětská herna.

Trautenberk pojí rodinné pouto s úspěšným pražským pivovarem Hostivar, vaří proto i podobná nefiltrovaná a nepasterizovaná piva. Konkrétně spodně kvašenou jedenáctku a polotmavou třináctku, svrchně kvašený speciál typu American Pale Ale čtrnáctku a ještě silnější polotmavou IPA 16°. Pivo si můžete odvézt v originální PET lahvi i jako pěkný dárek, podobně tak půllitr nebo sadu papírových tácků.