Vážený ˘Ö˘Krabe,

rozhodla jsem se na Váš nevyslovený dotaz odpovědět ve veřejné poradně, která je širší veřejnosti přístupnější než konverzační vlákno. Váš dotaz je totiž nesmírně zajímavý. S jeho zodpovězením je třeba začít od konce. Psaní Vám nepomáhá. Ale k čemu nepomáhá? Jste nelyžař a psaním se maskujete. Ale před čím se maskujete? Chcete vypadat jako lyžař, nebo jako spisovatel? Nebo alespoň jako redaktor portálu SNOW.cz?

Doporučila bych Vám, abyste se inspiroval osudy některých spisovatelů, kteří získali na poli kladení písmen velkou slávu, ačkoli s tématem, které zpracovávali, neměli vůbec nic společného. Na vidle nám tady plnou parou nabíhá jako první Karel May, který nikdy nebyl v Americe a přitom proslul psaním o indiánech jako nikdo jiný.

Možná není třeba kopírovat celý jeho osud, protože velkou část života trávil po soudech za nejrůznější podivné a zcela nicotné poklesky. To všechno se odehrávalo na německé straně Krušných hor v okolí jeho rodného města česky zvaného Kamenice (dříve Chemnitz, pak Karl Marx Stadt a pak zase Chemnitz). On psal tak snadno a bez skrupulí, že mu všichni věřili, že jeho romány jsou přímo autobiografické. Pravdou je, že při jeho mohutné spisovatelské tvorbě hrály úlohy některé skutečnosti, které byste nechtěl napodobovat. Psal pro peníze, protože byl strašně chudý a podle všeho měl i některé psychiatrické obtíže, které mu vcítění do jiných osob velmi usnadňovaly a jinde škodily. Nikdo dnes tak chudý už není a grafomani se mohou ukájet různými blogísky.

Pokud chcete vypadat jako lyžař, tak se můžete velikánem indiánské literatury inspirovat i dále. Karl May (to byla přezdívka neboli pseoudonym) se za indiány i jiné exoty rád převlékal a v těch maškarádách se hojně nechával fotit.

Vypadat dnes jako lyžař je možná finačně stejně náročné, jako před stopadesáti lety vypadat jako Old Shatterhand. Máte dvě možnosti, jak to udělat. Buď půjdete do nějakého obchodu a tam si koupíte oblečení a vybavení a v tom si uděláte nějaké príma selfíčko a je to. Když se nebudete z věcí sundávat visačky s cenou, tak je můžete zkusit dokonce druhý den vrátit. Právo odstoupit od koupě není nikde explicitně zákonně ukotveno, ale velké obchody tuto praxi dnes běžně provozují.

Druhou cestou je stát se lyžařem ještě virtuálněji, a sice nechat si vytvořit svoji príma fotku v nějakém fotografickém editoru. Zkušený grafik/retušér namontuje Vaši hlavu na vybrané tělo (třeba i závodní). Je faktem, že tito pracovníci si svou práci také nechají zaplatit. Vypadat jako něco úplně jiné, nebo někdo úplně jiný, to je prostě v digitální době triviální. Svět showbyznysu je v tomto ohledu doslova zlatý důl.

Nakonec bych Vám ještě doporučila nějaký lepší pseudonym. Když se podepisujete ˘Ö˘Krab, tak ti, co Vás budou citovat, budou vypadat jako, že neumějí mluvit, což si možná nepřejete. Dejte svému blogu, který Vás bude katapultovat mezi celebrity psaní o lyžování, nějaký chytlavý název, třeba lyzujicikrab.cz nebo skiingkrabice.cz nebo jen krabonski.cz a followeři a followerky se Vám budou na obrazovku věšet v celých hroznech. Jestli Vám až dosud nic nepomáhalo, tak tohle zabere!
Máte dotaz, na který jste ještě nikdy nedostali odpověď? Pošlete jej na skipsycho@snow.cz anebo ho přidejte jako komentář k článku!
Všechny dotazy a odpovědi ze Skipsychoporadny najdete v archivu!