Celá konstrukce byla postavena ve zdejším mnohopatrovém parkovišti. Saas-Fee je známé nepřístupností pro motorová vozidla, která při příjezdu musíte zaparkovat v jednom z deseti podlaží obřího parkovacího domu na začátku vesnice. A právě v „šachtě“ pro výjezd z pater jsou ideální teplotní podmínky pro vytvoření ledové stěny a pro diváka zároveň možnost sledovat lezce z jakéhokoliv úhlu.

Celá stěna je 35 metrů vysoká, pro rychlostní lezení se pak využívá pouze 15 metrů se sklonem 90 °, na nichž stanovil rekord turnaje v čase 0.14:28 pro muže (Kirill Kolchegoshev) a 0.27:59 pro ženy (Maria Tolokonina), oba z Ruska. Lezení na obtížnost do výšky 35 m neprobíhá pouze na ledu, ale je proloženo speciálně upravenou umělou stěnou s chyty. Ve vyšších partiích potom čeká na lezce několik ledových válců upevněných na řetězu. Celá trasa je lemovaná převisy, které jsou směrem k vrcholu stále obtížnější.

 Jednou z překážek je ledový válec
Překážky se cestou vzhůru stávaly čím dál převislejšími
Český tým přijel ve složení Lucie Hrozová, Jitka Mázlová, Silvia Rajfová a Jiří Pelikán. Právě jediný náš zástupce v kategorii mužů obsadil úžasné 8. místo v lezení na rychlost a zaostal pouze málo přes 4 vteřiny za vítězem turnaje.

 Čech Jiří Pelikán zaostal za světovým rekordem o pouhé 4 vteřiny  Ledová stěna v útrobách parkoviště
Čech Jiří Pelikán zaostal za vítězem o 4 vteřiny  Útroby parkoviště v Saas-Fee proměněné v ledové hřiště 

Z děvčat se nejlépe dařilo Lucii Hrozové, která vybojovala 14. místo v lezení na obtížnost. Pokud si uvědomíme, jaké mají naši lezci možnosti trénovat u nás lezení na ledu, jde o vynikající výsledky.

Celá akce byla zakončena party v nejnižším podlaží. Již tradičně jsou tu na stropě nainstalované chyty, a lezci tak mohou i mimo soutěž ukázat svoje umění.

 Lezci mohou ukázat své umění i mimo soutěž
Jedna z nejtežších překážek - ledový válec

Oslavy se samozřejmě protáhly až do pozdního rána, kdy se již prostory začaly připravovat na další sportovní klání. Vše probíhalo podle programu, jen vysoké teploty někdy pořadatele znepokojovaly. Naštěstí slunce skrz betonovou konstrukci parkoviště proniká pouze pár hodin denně, takže teplota se pohybovala jen těsně nad bodem mrazu.