Tuhle skvělou službu jsme si byli ve všední den v „Jánkách“ vyzkoušet a musím říct, že všechno fungovalo naprosto perfektně. Včetně počasí. :-) Černá hora nás ve středu ráno přivítala sluníčkem, mrazivými teplotami a perfektně připravenými sjezdovkami. V půl deváté ráno jsme u kasy a při pohledu na live kameru z vrcholu areálu nás docela štve, že ještě nemáme na nohách lyže. Ale lyže jsme si nepřivezli záměrně, takže rychle běžíme do půjčovny. „Dobré ráno, máte to připravené,“ vítá nás personál testcentra a ukazuje na stojan, ve kterém stojí slalomky a obřačky od Atomiku a široké allmountainy od Salomonu. Pisty jsou jako stůl, takže saháme po race carverech, rychle si necháme seřídit vázání a kabinovou lanovkou vyrážíme na kopec. Jako první hranami trápíme červenou sjezdovku Anděl. 1100 metrů pro začátek stačí, stehna pálí… Vlekem zpátky nahoru a teď už vážně. Dáme to pod lanovkou až dolů! Na obřačkách jsem tu jako v ráji, zatím tu není moc lidí, jenom bacha na sloupy lanovky. Kolega na slalomkách je na tom hůř, zastavuje. Krátkým obloukem se tahle sjezdovka na jeden zátah opravdu sjet nedá. V lanovce, jenom co se vydýcháme, nahlas přemýšlíme nad tím, zda někdo v Čechách (sorry, nebo ne Moravě) nabízí takovouto možnost nákupu lyží – otestuj a co se ti zamlouvá, kup. Hned teď si to odvezeš domů! „A to mi jako nechaj tyhle, co na nich jezdim?“ přemýšlí kámoš. Odpovídá mu Zina Plchová z marketingu SkiResortu: „To samozřejmě ne. Testovací lyže nám pekně necháte v testcentru a my pro vás ze skladu přineseme fungl nové.“ Jo, tak tomu rozumím. A jsme zase nahoře. Jakkoliv nás carvování na Atomikách náramně baví, za chvíli si do testcentra půjdeme lyže vyměnit. Stejně to můžete udělat i vy, pokud jste třeba napoprvé nevybrali ty správné. Tak ještě jednou Anděl a potom zase pod lanovkou až dolů.


Testujte špičkové lyže chytře, zdarma!

V době, kdy budou vaše vlastní lyže ve zdejším servisu, si můžete zdarma vypůjčit některý z modelů Atomic a Salomom. Testcentrum vedle Černé hory funguje také v Peci a ve Velké Úpě, tam ale nelze lyže kupovat, neumožňují to prostovoré kapacity menších testcenter. Pro okamžitý nákup lyží je tedy třeba vyrazit na Černou horu. www.skiresort.cz


Rozmanité svahy, různé typy lyží

Sluníčko svítí, sníh přece jen trochu povolil, a tak jsme nazuli allmountainy Salomon XDR. A chceme se po středisku také trochu více porozhlédnout. „Jeďte na Hofmanky, tam už touto dobou bývá sníh měkčí. Ale sjezdovka je to moc pěkná, široká,“ radí nám v testcentru a my rádi poslechneme. A rádi potvrdíme, že Hofmanky jsou parádní kopec. Jezdí u něj moderní, vyhřívaná šestisedačka, což je při teplotách pod nulou docela prima. Hofmanky jsmeem si sjeli ještě třikrát a pak už jsme zamířili zpátky do testcentra, měli jsme otestováno. Líbily se nám všechny lyže, ale nekoupili jsme si nakonec žádné. Proto jsme na Černou horu nejeli. Jeli jsme sem proto, abychom se na vlastní kůži přesvědčili, jak v českých horách funguje podnik nabízející službu „otestuj a kup“.

Líbí? Jsou vaše!

Funguje to náramně! Na webových stránkách www.skiresort.cz si zvolte středisko Černá hora, dále v menu pokračujte na Půjčovna a Testcentrum. V odkazu na on-line katalog si potom můžete vybrat lyže, které byste rádi vyzkoušeli. A také si je zarezervovat. Za testování jednoho páru lyží se platí 600,-/den, ale když si lyže koupíte, bude vám cena půjčovného z ceny lyží samozřejmě odečtena. Na tomto místě je určitě třeba poznamenat, že lyže se v testcentru kupují za velmi příznivé ceny, srovnatelné s cenami e-shopů. Příklad: Atomic Redster S9, doporučená MOC 23 590,-, v testcentru k mání za 16 490,-. K zapůjčení VIP modelů, tedy kvalitních sportovních lyží, ovšem budete potřebovat dva doklady totožnosti a vratnou zálohu 5000,- Kč (možno i blokací z karty).

Kvalitní lyže dneska stojí hromadu peněz, pro spoustu lidí jejich cena představuje polovinu nebo i více z měsíčního platu. Češi jsou ale pověstní ochotou investovat do lyžařského vybavení veliké peníze. Uvažujete i vy o nákupu nových lyží? Potom je možnost vyzkoušet si nejprve lyže na sjezdovce, vybrat si ty, která vám budou opravdu vyhovovat, a pokud takové najdete, ihned si je za rozumnou cenu koupit, tím nejlepším, co lze pro úspěšný nákup doporučit.