Marcel Hirscher – rekordman MS

Z minulého MS obhajoval titul mistra světa v obřím slalomu. A neobhájil. Není každý den posvícení a tentokrát byl prostě o dvě desetiny pomalejší a musel sklonit hlavu před věčným soupeřem Henrikem Kristoffersenem. Jeho chvíle přišla až ve slalomu. Už v prvním kole ujel ostatním o parník, v druhém pak jen náskok udržel a získal tak sedmou zlatou medaili z mistrovství světa. Se sedmi zlatými a čtyřmi stříbrnými je historicky nejúspěšnějším závodníkem. Navíc je velmi pravděpodobné, že mu ani v letošní sezoně neunikne velký křišťálový globus za celkové vítězství v SP. A ten bude již osmý.

Mikaela Shiffrin – počtvrté v řadě

Stejně jako Marcela Hirschera trápila Mikaelu na Mistrovství světa v Aare chřipka. Přesto se rozhodla závodit a vyplatilo se. Kromě zlaté medaile v super-G, bronzové v obřím slalomu a očekávané zlaté ve slalomu si odnáší jeden primát. Je vůbec první ženou, které se podařilo počtvrté za sebou obhájit titul mistryně světa. Poprvé ho získala ve slalomu již v roce 2013 ve Schladmingu. To jí bylo pouhých 17 let. Dále excelovala v roce 2015 ve Vailu, následovalo mistrovství světa ve Svatém Mořici v roce 2017 a čtvrtý titul přidala minulý týden ve švédském Aare.

Marco Schwarz – nová generace

Je mu 23 let a podle expertů včetně kolegy Marcela Hirschera ještě zcela nevyužil svůj potenciál. Letošní sezona je pro něj neuvěřitelná. Na konci prosince druhý ve slalomu v Madonně di Campiglio, poté vítězství v paralelním slalomu v Oslu a několik dnů na to první místo v kombinaci ve Wengenu. Z Aare si Marco přivezl hned tři medaile. Stříbrnou ze slalomu, dvě bronzové za kombinaci a týmový závod. Zdá se, že Marcel Hirscher bude mít zdatného nástupce.

Sofia Goggia – comeback roku

Ještě před začátkem letošní závodní sezony si v tréninku přivodila komplikovanou zlomeninu kotníku. Běžného smrtelníka by takový úraz vyřadil i z rekreačního lyžování na celou sezonu. Sofia se vrátila na svah během necelých tří měsíců a hned při svém prvním i druhém startu ve Světovém poháru brala stříbro. A stříbrné bylo i její Mistrovství světa v Aare. Na vítěznou Mikaelu Shiffrin jí přitom v super-G chyběly pouhé dvě setiny.