SNOW tour 2019 - Kunčice from SNOW.cz on Vimeo.


Kunčice se pomyslně dělí na dvě části - Hájovnu a Triangl, přičemž obě disponují zázemím s parkovištěm a pokladnami. Zatímco mírnější modré sjezdovky najdete na Hájovně, sportovní červené pak na Trianglu, který obsluhuje čtyřsedačková lanovka.


Sjezdovky na Trianglu jsou převážně červeně značené, jsou akorátně dlouhé i široké a jedete-li trať na jeden zátah, dáte si regulérně do těla. Nejvíc prostoru se vám naskytne na sjezdovce Nová, která leží na okrajové části mimo hlavní dění, takže tu bývá i nejméně lyžařů.


Od výstupu sedačkové lanovky se můžete spustit i na Hájovnu, jejíž mírnější sjezdovky jsou vhodné i pro začínající lyžaře a děti. Navzdory modrému značení tu ale bez problémů vykouzlíte šňůru carvingových oblouků odshora až dolů.


Na Hájovně na dojezdu Baletní sjezdovky (sjezdovka č. 1, dříve se na ni uskutečňovaly závody v baletu na lyžích) si mohou děti jízdu zpestřit průjezdem ve sněhovém tunelu.


Dětský park se v Kunčicích nachází v zázemí na Hájovně hned vedle parkoviště. Na svah děti tahá lanáček, dolů jim v jízdě mezi slalomovými zvířaty pomáhají tamní instruktoři lyžařské školy. Lyžařská výuka se specializuje na děti od 3 let a délku výuky si můžete zvolit sami. Ceny lyžařské školy jsou opravdu lidové – hodina privátní výuky vyjde na 490 Kč.


V zázemí na Hájovně najdete kromě pokladen a lyžařské školy i půjčovnu lyží, kam v době naší návštěvy zrovna dorazily fungl nové modely lyží Elan. Zapůjčení lyží a hůlek na celý den tu vyjde na 250 Kč. Pokud zapomenete brýle, můžete v půjčovně zakoupit nové.


V Kunčicích nikdy nevynecháme oblíbený Kulaťák, tedy kulatý apres-ski bar přímo na sjezdovce. Drinky jako aperol, bombardino nebo hruškovice s hruštičkou, které vám navodí atmosféru lyžařské dovolené, si tu můžete vychutnat buď na terásce s výhledem, nebo „na ležáka“ v barevných sedacích pytlích. (Bombardino stojí v Kulaťáku 55 Kč, což je nejméně, co jsme kde v českých střediscích viděli.)


Restauraci najdete na Hájovně a něco pod zub dostanete i v Kulaťáku, nicméně naší osvědčenou kunčickou klasikou je hospoda U Rumařů, která se vyznačuje příjemnou domáckou atmosférou a hlavně poctivou českou kuchyní. Tentokrát jsme se tu oblizovali po domácí brokolicové polévce. Porce jsou tu velké a za dobrou cenu.


Kunčice v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 h
Celodenní skipas dospělí     480 Kč
Celodenní skipas děti (do 140 cm, do 9,99 let)     350 Kč
Provozní doba lanovky     8:30 – 16:00
Webové stránky     www.skikuncice.cz
Parkování     bezplatné u areálu

Partneři SNOW tour:


V Kunčicích se o víkendu odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX nebo sněžné brusle SLED DOGS. Zdarma jste mohli ochutnat tyčinky CHIMPANZEE a po lyžovačce i dominikánský elixír Bucanero. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, nákrčáky a čepice RITUALL a čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ. Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL a videotechniku LAMAX.