SNOW tour 2019 - Hlinsko from SNOW.cz on Vimeo.Vzhledem k velikosti areálu budete příjemně překvapeni výběrem z modrého, červeného i černého sklonu sjezdovek. Na červenou a modrou se necháte vytáhnout kotvou až na vrch, poté sjedete část sjezdovky, kde pobaví netradičně řešený nadjezd silnice přes tunel, a dále zvolíte pravou modrou, nebo levou červenou variantu. Pokud nechcete jet až nahoru, vyjeďte pouze pomou po levé straně, která je určená přímo pro modrou Malou sjezdovku.


Černá i červená mají perfektní sklon pro řezaný sportovní oblouk a černá je i dostatečně prostorná, a tak se na ní dá dobře potrénovat. Navíc má vlastní pomu.


Z černé sjezdovky uvidíte dokonce Tatry, teda minimálně jednu, a tak si můžete připadat jako na Slovensku. Opravdovou výhodou sjezdovky je však její přehlednost.


Pro ty co si ještě nejsou tak jistí svými dovednostmi, je k dispozici dětská sjezdovka a areál dětské školky kousek od nástupu na vlek. Připravená je tu spousta interaktivního materiálu a stoupací desky, aby se děti co nejvíce sžili s lyžařským prostředím.


Po cestě z parkoviště na sjezdovku budete mít po pravé straně půjčovnu vybavení, kde je možno zapůjčit si i FISové lyže. V případě, že to vaše vlastní lyže potřebují, udělají vám zde i rychlý servis. Parkování je v areálu zdarma přímo pod vlekem.


Možností občerstvení je více. Buď si můžete dát jen něco malého rychlého - palačinky nebo trdelník. Na pořádný oběd si dojdete do spodní restaurace, kde je příjemné venkovní sezení. Jako bonus u toho můžete sledovat své ratolesti na dětském hřišti, které je přímo před restaurací anebo se můžete jít klouzat na kopec připraveného sněhu, kde je vytvořen tunel pro děti. Kvalitní hotovky si dáte do 160 korun.


Hlinsko v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 50 min.
6hodinový skipas dospělí/děti/se­nioři     360 Kč
Celotýdenní skipas     2 000 Kč
Provozní doba lanovky     Po-So 8.30-20.00 Ne 8.30-17.00
Webová stránka     www.hlinecko.cz
Parkování     zdarma u stanice lanovky

Partneři SNOW tour:


V Hlinsku se o víkendu odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX nebo sněžné brusle SLED DOGS. Zdarma jste mohli ochutnat tyčinky CHIMPANZEE a po lyžovačce i dominikánský elixír Bucanero. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, nákrčáky a čepice RITUALL a čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ. Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL a videotechniku LAMAX.