SNOW tour 2019 - Dolní Morava from SNOW.cz on Vimeo.


Na První stopě jste přednostně vpuštěni do střediska ještě před zahájením oficiální provozní doby, tedy v čase od 7.30 do 8.30, a to každou sobotu. První stopa probíhá na třech sjezdovkách – Sněžník A, Sněžník B a na nové modré sjezdovce Vyhlídkové.


První stopy se může zúčastnit jen omezený počet osob, které se po třech sjezdovkách dokážou rozprostřít tak, že můžete mít sjezdovku i jen sami pro sebe. Nám se nejvíc líbilo na černém „Áčku“, které bylo opravdu precizně urolbované bez sebemenších nerovností. Sněžník A patří k nejprudším sjezdovkám u nás a vyznačuje se širokým příkrým padákem a následným dojezdem na carvovací náměstí.


První stopa vyjde na 990 Kč na osobu a v rámci ceny máte i snídani na chatě Slaměnce. Kromě kávy, čaje nebo džusu si můžete dopřát i skleničku sektu.


Díky První stopě jsme také mohli být jako první u turniketu k pomě, která lyžaře dopravuje na vrchol Slamník, odkud se spouští stejnojmenná sjezdovka, možná nejoblíbenější trať areálu. Její hlavní předností je příjemný konstantní sklon a dostatečná šířka a ulovit tu první jízdu v manšestru opravdu stojí za to.


Chcete-li protáhnout sportovní výkon na Slamníku, pokračujte plynule sjezdovkou Sněžník B, která je rovněž červeně značená, a na rozdíl od monotónního Slamníku je pro změnu hravě členitá.


Rodinnější atmosféru nabídne spodní část resortu U Slona, kterou letos nově s resortem Sněžník spojuje sjezdovka Vyhlídková, takže od Slamníku k restauraci U Slona nalyžujete kolem 3 km. U Slona pak najdete největší freestyle a fun zónu u nás, kde se můžete sklouznout například na monstrózně velké skikrosové trati, na které se jezdí i mezinárodní závody, zároveň je ale otevřená i pro širokou veřejnost a k tomu náležitě bezpečně upravená.


Se skikrosovou dráhou se křižuje Funline, tedy jednodušší verze s mírnějšími klopenými zatáčkami a vlnami, která je od letoška okořeněná novinkou, tedy dvanáctimetrovým sněhovým tunelem, který má být nejdelším v ČR.


Vedle kotvového vleku se letos rozprostírá poměrně dlouhý snowpark, kterému nechybí bedny, zábradlí, duhy nebo skoky. Skoky jsou koncipované tak, aby si borci poletěli, zároveň aby byly bezpečné i pro menší děti.


Pro nejmenší děti je na „déemku“ připravený dětský park Amálka, který je bezpečně ohraničený od sjezdovky a má se čím chlubit jak s ohledem na rozlohu, tak s ohledem na vybavení. Úplní začátečníci uvítají „ťapací“ koberce, pojízdný pás a zvířátkový slalom, zkušenější pak dětskou pomu a „opravdický“ slalom. Hned vedle parku najdete občerstvení Hříbek, kde se rodiče mohou občerstvit a děti za lyžařské výkony odměnit. K dispozici jsou samozřejmě i instruktoři lyžařské školy, (ceník LŠ).


Letošní novinkou na Dolní Moravě je kromě Vyhlídkové sjezdovky také panoramatická restaurace Skalka, kterou najdete hned vedle Stezky v oblacích.


Restaurace má kromě stěn prosklenou i střechu, takže si můžete užít výhled nejen do dálky, ale i do výšky přímo na Stezku. Skalka je jako jediná restaurace ve středisku s obsluhou a vybrat si můžete třeba kuřecí křídla (160 Kč), hovězí žebra (260 Kč) nebo netradiční fish&chips (150 Kč).


Dolní Morava v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 h 53 min
Celodenní skipas dospělý     740 Kč
Celodenní skipas junior, student, senior ( 63+)     640 Kč
Celodenní skipas děti (6-14,9 let)     500 Kč
Provozní doba střediska     8:30 – 16:00
Webové stránky střediska     www.dolnimorava.cz
Parkování     U Slona – Zdarma na velkém parkovišti,
U Visty pod sjezdovkami Slamník A+B – zdarma 50 m od pokladen

Partneři SNOW tour:


Na Dolní Moravě se o víkendu odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX nebo sněžné brusle SLED DOGS. Zdarma jste mohli ochutnat tyčinky CHIMPANZEE a po lyžovačce i dominikánský elixír Bucanero. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, nákrčáky a čepice RITUALL a čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ. Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL a videotechniku LAMAX.