SNOW tour 2019 - Rokytnice nad Jizerou from SNOW.cz on Vimeo.


Pro Rokytnici jsou charakteristické dlouhé sjezdovky s převýšením až 700 metrů, u nás poměrně jedinečné. Z Lysé hory se spouští sjezdovky všech barev, příjemně terénně členité a převážně dostatečně široké. Tou nejdelší je modrá sjezdovka Turistická, která se svými bezmála třemi kilometry patří mezi nejdelší sjezdovky u nás. Navzdory modrému značení se tu ale dají lyže rozhoupat do solidně rychlých carvingových oblouků.


Velmi oblíbenou sjezdovkou je v Rokytnici dále Červená FIS, na které nalyžujete něco kolem dvou kilometrů v rozmanitém profilu. Zatímco horní část sjezdovky se vine v mírných širokých zatáčkách, v druhé polovině kopce přijdou i krátké slalomáčky.


Mojí nejoblíbenější sjezdovkou je červený Slalomák, který představuje konstantně prudký padák, který je však nadprůměrně široký a přehledný, takže s nabytou rychlostí v obloucích máte dost času si poradit. Tipem pro neúnavné sporťáky je přilehlá poma, kde jsou oproti lanovce minimální fronty a přeprava na kopec je tak rychlejší.


Ačkoli je Rokytnice sportovně laděná, najde se tu „plac“ i pro méně zkušené lyžaře, kterým jsou v tomto případě sjezdovky Kaprun I a Kaprun II, které spolu dohromady tvoří jednu velkou cvičnou pláň obsluhovanou dvěma dětskými pomami. Moderní atrakce jako skikrosové tratě nebo měřené slalomy byste zatím hledali marně.


Ti úplně nejmenší mohou využít malého dětského parku u nástupu lanovky Horní Domky, který zahrnuje pojízdný pás a slalomová zvířata. Objednat lze samozřejmě i lekci lyžařské školy, která se soustředí nejen na malé lyžaře, ale také na telemark či skialpinismus.


V Rokytnici si můžete dopřát plnohodnotný oběd hned v několika restauracích nebo se lehce občerstvit u nespočtu bufetů podél sjezdovek. My jsme v prosluněný den volili bufet U Prokopa, hlavně kvůli jeho terásce s výhledem na Krkonoše, který jsme si vychutnali s horkým punčem.


Rokytnice se vyznačuje moderním a kompaktním zázemím u hlavního parkoviště, kde v jedné budově najdete pokladny, toalety, úschovna a také půjčovnu a servis lyží. Zapůjčit si můžete top modely lyží Rossignol a Dynastar a také skialpové nebo freeridové lyže. V případě potřeby je k mání i servis na počkání.


Rokytnice v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 52 min
Celodenní skipas dospělý (od 18 let)     720 Kč
Celodenní skipas dítě (6 – 13,99 let)     500 Kč
Celodenní skipas mládež (14 – 17,99let)     580 Kč
Celodenní skipas senior (nad 65 let)     580 Kč
Celodenní skipas dítě do 6 let     zdarma
Provozní doba střediska     8:00 – 16:00
Webové stránky střediska     www.skiareal-rokytnice.cz

Partneři SNOW tour:


V Rokytnici jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX nebo sněžné brusle SLED DOGS. Zdarma jste mohli ochutnat tyčinky CHIMPANZEE a po lyžovačce i dominikánský elixír Bucanero. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, nákrčáky a čepice RITUALL a čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ. Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL a videotechniku LAMAX.