SNOW tour 2019 - Karolinka from SNOW.cz on Vimeo.


Páteřní sjezdovkou Karolinky je trať Hlavní, která není pro žádná ořezávátka. Pista začíná krátkým černým padáčkem, který bývá většinu dne ve stínu, takže se vám to na něm hned z úvodu pěkně rozjede. Kdo si na tento padák netroufne, může ho objet červenou lesní objížďkou.


Po krátkém padáčku se sjezdovka otevře do červeně značeného dlouhého carvingového náměstíčka, kde levý oblouk svižně střídá pravý. Díky dostatečné šířce se tu nemusíte nikterak omezovat a v rytmu si užít zbytek sjezdovky až k nástupu na kotvu. Celkově dá Hlavní sjezdovka dohromady 1 km.


Karolinka je pověstná svým velmi dobře propracovaným snowparkem, který je nejdelší v Beskydech. Začíná už u výstupu kotvového vleku jednoduchou bedýnkou a naváže po černém padáčku ohraničenou zónou.


Ve snowparku máte dále na výběr z různých druhů zábradlíček a třech velkých skoků, z nichž poslední big air je určený jen opravdu zkušeným jezdcům. Díky takto pestře vybudovanému snowparku a kvalitnímu zázemí se tu často pořádají i nejrůznější závody ve freestylu.


Letošní novinkou Karolinky je cvičný svah obsluhovaný dětskou pomou zhruba v polovině kopce. Svah je pomou a kotvovým vlekem oddělený od rušnější sjezdovky hlavní, takže děti a začátečníci mají na své první oblouky maximální klid.


Ti úplně nejmenší se pak mohou zdokonalovat v menším dětském parku u nástupu na vlek, kde děti na svah vytáhne lanáček, dolů se mohou projíždět mezi slalomovými zvířaty nebo v podjezdových brankách. Využít lze samozřejmě i instruktorek lyžařské školy sídlící hned vedle parku, kde vás hodina výuky vyjde na přijatelných 390 Kč.


Na Karolince nedáme dopustit na restauraci U Vleku, která se vyznačuje poctivou českou kuchyní s domácími surovinami a regionálním masem. Vybírat můžete z aktuálního menu i stálé nabídky a ceny se pohybují kolem 140 Kč. Ze stálé nabídky jsou naším favoritem vepřové výpečky se zelím a bramborovým knedlíkem (139 Kč).


Zázemí Karolinky je od hlavní silnice snadno dostupné a disponuje dostatečně velkým parkovištěm, vedle kterého najdete také půjčovnou lyží s možností servisu. Zapůjčit si můžete lyžařský komplet nebo i top modely lyží a v případě potřeby vám tu provedou i malý servis na počkání za lidových 250 Kč.


Karolinka se nám letos vryla do paměti především díky neobvyklé relaxaci ve wellness sudu, který je umístěný vedle restaurace U Vleku, tedy takřka na sjezdovce. Zatímco aktivní lyžaři brousili sjezdovku při večerním lyžování, my odpočívali v horké lázni v sudu a prokládali ji chlazením se ve sněhu. Ručník vám personál rád zapůjčí!


Skiareál Karolinka v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 h 52 min
Celodenní skipas dospělý     450 Kč
Celodenní skipas dítě (do 12 let)     380 Kč
Děti do 6 let     zdarma
Provozní doba areálu     8:30 – 16:30
Webové stránky střediska     www.skikarolinka.cz
Parkování     zdarma na parkovišti přímo u areálu

Partneři SNOW tour:


Na Karolince se o víkendu odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX nebo sněžné brusle SLED DOGS. Zdarma jste mohli ochutnat tyčinky CHIMPANZEE a po lyžovačce i dominikánský elixír Bucanero. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, nákrčáky a čepice RITUALL a čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ. Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL a videotechniku LAMAX.