Slunce, jasno a přimrzlý sníh vytvořily výborné podmínky pro jarní lyžařský den. Ideální i pro trénink, třeba na 17. března, kdy se koná závěrečný závod série o pohár Orlických hor. Moderní čtyřsedačková lanovka se postará o pohodlný výjezd na Zakletý vrch, odkud máte na výběr ze všech obtížností sjezdovek: černé Slalomky, červené Sjezdovky a modré Loučky.


Červená sjezdovka, která má homologaci FIS pro obří slalom, nabídla po ránu perfektní, kdy byla tvrdá, upravená a ideální pro střední řezaný sportovní oblouk. Rozjezd ve vrchní části je mírný, jak se ale trať začne stáčet doleva, rozšíří se a začne svižně klesat. Nemá přitom žádné nepřehledné zlomy nebo zatáčky. Je ideální pro plynulou jízdu a překlápění z hrany na hranu od začátku do konce.


Sportovnější svezení čekejte od černé Slalomky, která má taktéž homologaci FIS pro obří slalom. Její pravá strana byla ponechána pro slalomový trénink, v pozdějších hodinách tam tedy byly vyjeté koleje, ale jinak byla trať perfektně upravená. Pokud to v nejprudší části pustíte, v následné skoro rovince za zatáčkou budete mít čas zbrzdit.


Modrá je ideální pro pokročilejší začátečníky a děti. Sklon je mírný, jen zpočátku a na konci se krátce více poklopí, ale vždy je alternativou i lehčí objížďka.


Děti si na modré najdou zábavu ve formě spousty překážek a skoků ve snowparku nebo boulí a vlnek na blbnutí.


Na úpatí svahu, resp. dojezdu černé sjezdovky je pro děti připraven interaktivní park U Bobíka s dlouhým pojízdným pásem a rozličnými zvířátky na slalom, brankami a lyžařským kolotočem. Jednorázový vstup do parku stojí 150 Kč pro děti a 200 Kč pro dospělé, k lekci s instruktorem je vstup zdarma.


U Bobíka je i příjemné odpočinkové zázemí, přístřešek při nepřízni počasí a občerstvení u Yettiho v horní části parku.


V zázemí nechybí půjčovna a servis lyží, lyžařská škola, kde vás lekce s instruktorem vyjde individuální na 450 korun, a samozřejmě i více možností občerstvení. Odpočinout si můžete ve dvou apres-ski stanech a dvou bufetech přímo na sjezdovkách. Na obědové posezení je nejpříjemnější samoobslužná restaurace Skirest. Porci tu dostanete velkou, a to v průměru za 150 korun. Na výběr máte například ze svíčkové, rakouského Germknödelu nebo boloňských špaget.


Na dezert po obědě a dobrou kávu zaskočte do apres-ski baru s dřevěným interiérem přímo před Skirestem, kde můžete zkoumat složení drinků, třeba Rampušáka.


Na to, že byl víkend, nemohli jsme si stěžovat na dlouhé fronty a celkově se lyžaři po celém areálu příjemně rozprostřeli a s nikým jsme si na sjezdovkách nepřekáželi. Slunečné počasí areál probudilo k životu, a tak u všech občerstvení hrála hudba, k dispozici byla lehátka, a to vše dohromady tvořilo krásnou horskou atmosféru.


Říčky v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 h 30 min
Denní skipas dospělí/ děti do 15 let     570 Kč/ 390 Kč
Večerní skipas dospělí/děti     250 Kč/170 Kč
Provozní doba lanovky     8:00-16:00
Večerní lyžování Po-So     17:00-20:00
Webová stránka     www.skiricky.cz
Parkování     zdarma 350 míst





Partneři SNOW tour:


V Říčkách se odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX nebo sněžné brusle SLED DOGS. Zdarma jste mohli ochutnat tyčinky CHIMPANZEE a po lyžovačce i dominikánský elixír Bucanero. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, nákrčáky a čepice RITUALL a čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ. Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL a videotechniku LAMAX.