SNOW tour 2019 - Donovaly from SNOW.cz on Vimeo.

Na Nové Holi sjezdovkám holdují hlavně sportovní lyžaři, neboť jde převážně o rychlé, avšak dostatečně přehledné červené pisty. Dominantní sjezdovkou je trať č. 1, která začíná prudkým hangem, ten by se ale nemusel stydět ani za černé označení. Zbytek tratě se v poměrně svižném tempu odehrává na lehce členitém terénu.Mojí oblíbenou sjezdovkou na Nové Holi je trať č. 9, která má příjemný carvovací profil a zejména v horním úseku jde takřka o rovnou dálnici, takže máte díky dostatečné přehlednosti čas věnovat se plně svým obloukům.Tak trochu tajným tipem je zadní strana Nové Hole zvaná Patočiny, kterou romanticky obsluhuje rychlá poma a netvoří se tu takřka žádné fronty. Pomu lemují dvě rychlé červené sjezdovky a díky „zastrčenosti“ nebývají nikdy přeplněné.Letošní novinkou na Nové Holi u výstupu lanovky je fotospot, kdy k přístroji přiložíte skipas a po pípnutí máte několik sekund na to, dostat se k určenému místu focení. Fotku s výhledem si pak můžete stáhnout rovnou do telefonu na www.skilinie.cc, kam zadáte číslo svého skipasu.Rodinnější částí na Donovalech je Záhradiště, které nabídne několik cvičných svahů s dětskými pomami, jimž odminuje hlavní modrá sjezdovka, kam vás vyveze sedačková lanovka. Velkým lákadlem této sjezdovky je snowpark v celé její délce, který začíná řadou nevinných překážek a končí slušným poletem na big airu. Díky vedlejší easy line sem na menší skoky mohou zavítat i méně zkušení lyžaři.Na Záhradišti se nachází i měřený slalom, na který se dostanete lanovkou i kotvovým vlekem a závodit jsme tu mezi sebou viděli jak děti, tak dospělé. ;)Největším rodinným tahákem Donoval je ovšem dětský park Funpark na Mistrikách, který patří k největším dětským parkům ve střední Evropě a je poctivě vybaven jak pojízdnými pásy, tak dalšími výukovými pomůckami a atrakcemi. Děti se tu mohou projíždět ve zvířátkovém slalomu, podjíždět velkou žirafu nebo projíždět obří houbou. V rámci lekce lyžařské školy Patty Ski se pak děti mohou těšit i na různé animační programy.Donovaly nabízí i pestrý nelyžařský program, například bruslení na kluzišti, paragliding na Nové Holi nebo koňské a psí spřežení na Záhradišti. Zatímco koňské spřežení lze vyzkoušet jen o víkendu, psí spřežení je k dispozici každý den – domluvíte se na čísle +421 907 543 614.Na oběd můžete zajít buď do Chaty pod Magurou na Nové Holi nebo naproti Záhardišti do typické slovenské koliby Goral, kde se podává tradiční slovenská kuchyně. Na Goralu se po ránu podávají i snídaně, takže před lyžovačkou můžete nastartovat den míchanými vajíčky s cibulkou a oblohou (4,20 eur) nebo pečenou slaninou s vajíčkem (5,30 eur).
Sjezdovky na Donovalech jsou obležené hotely a penziony, takže není problém bydlet přímo v centru dění, třeba v hotelu Residence, který je vhodný i pro rodiny s dětmi. Děti tu totiž mají svůj vlastní stoleček i bufet s dětskými barevnými příbory a snídaňovými pokrmy jako je dětská výživa, puding nebo krupičná kaše. Mezi hlavními jídly si tu pak klidně můžou u malých stolečků kreslit nebo vymalovávat.Hotel Residence nabízí kromě fitka a sauny také ayurvédu, takže můžete vyzkoušet několik druhů speciálních masáží. Na výběr je dále z masáží čokoládových, kokosových nebo medových a dámy uvítají možnost kosmetického ošetření či manikúry.


SNOW tour TIP - Hotel Residence from SNOW.cz on Vimeo.Donovaly v kostce:

Vzdálenost z Prahy     5 hod 26 min
Celodenní skipas dospělí     28 eur
Celodenní skipas junior     22 eur
Celodenní skipas dítě     20 eur
Provozní doba lanovky     8:30–15:30
Ubytování     www.residencehotel.eu
Webové stránky     www.parksnow.sk
Parkování     bezplatné na Záhradišti i Nové Holi

Partneři SNOW tour:


V Donovalech se odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX nebo sněžné brusle SLED DOGS. Zdarma jste mohli ochutnat tyčinky CHIMPANZEE a po lyžovačce i dominikánský elixír Bucanero. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, nákrčáky a čepice RITUALL a čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ. Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL a videotechniku LAMAX.