ACG má letní modely rozdělené do tří řad, mrkněte na ochutnávku zde. Všechny věci a informace o nich najdete na www.nikeacg.com

TRAIL

Volná krajina je náročná sportovní aréna, kde se neustále mění počasí, terén i tělesný stav sportujícího člověka. Produkty Nike ACG Trail vytvářejí osobní mikroklima a chrání před drsným vnějším prostředím.

No Sew Composite Jacket je lehká soft shellová bunda do terénu. Neprofoukne a je nepromokavá. K jejím konstrukčním prvkům patří svařované spoje, které snižují hmotnost i objem a díky nimž lze po rozcvičení a zahřátí bundu snadno svléknout a složit. Ochranu před vnějšími vlivy navíc zlepšují odolné zipy a manžety. Reliéfní vzor na lícové straně materiálu navrhl jeden z nejnovějších návrhářských spojenců značky Nike ACG, tým Delphi Collective. Tito kolegové ze San Franciska a Tokia uplatnili některé své grafické návrh na produktech Nike ACG z kolekce pro jaro 2008.

|

Superlight Jacket M

| Cordillera No Sew Jacket W

WATER =====

Vodní sporty kladou na sportujícího člověka i jeho výstroj zvláštní nároky. Proto kolekce

Water využívá lehkých, prodyšných a rychleschnoucích materiálů a také speciálních funkčních prvků pro vodní sporty. Všechno otestoval přímo v terénu tým našich profesionálních sportovců.

Třeba takové tenisky SOAKER
Jsou lehké, vysoce prodyšné a rychleschnoucí. Tato hybrydní obuv je ve svém živlu pod vodou, v terénu i ve městě.  Konstrukce boty se řídí ekologickými zásadami: přesné opracování dílů a stehování po obvodu podstatně snižují spotřebu lepidel. Tkaničky jsou z recyklovaného polyesteru a svršek boty   se vyrábí ze síťoviny ze 100% recyklovaného polyesteru. Zatímco srdce boty Soaker bije pro ekologii, její duší je čistá funkčnost. Odvodňovací otvory v mezipodešvi, rychleschnoucí svršek a děrovaná pěna jazyku umožňují rychlé vytékání vody z boty. Tvarovaná špička chrání proti odření při chůzi po kamenech a vaflový vzorek zaručuje jistý krok i na kluzkém povrchu říčního dna.

|

Soaker Mid W

| Soaker M

CONSIDERED ==========

Kolekce Considered zahrnuje obuv i oděvy a odráží oddanost značky Nike ACG sportu a zároveň životnímu prostředí. Všechny produkty vycházejí z koncepce zvyšování ekologické udržitelnosti. A k tomu se přidávají funkční vlastnosti a progresivní estetický výraz.

Jednotlivé díly obuvi Considered do sebe přesně zapadají, čímž se snižuje spotřeba lepidel. Při konstrukci obuvi se dále hojně využívají recyklované a ekologické suroviny. Ekologické materiály a detaily se uplatňují i v oděvech. Návrhářské postupy maximalizují využití materiálu a minimalizují množství odpadu při výrobě.

Např.

CONSIDERED HOODY
Mikina Considered Hoody slouží jako druhá vrstva pro pohodlí těla a klid duše. Je ušitá ze 100% nebělené organické bavlny. Parketová konstrukce umožňuje maximální využití bloku materiálu a tím i co nejmenší množství odpadu.

MADA BAGGY CARGO PANT
Kapsáče Mada Baggy Cargo Pant bodují v horách i velkoměstě. Na jejich sportovním designu nechybí poutko na pytlík s magnesiem ani dělená kolena pro přirozenější střih a lepší pohyblivost. K ekologickým prvkům patří odolná 100% organická bavlna a zapínání pasu, poklopce a našitých kapes pomocí knoflíků z kokosového ořechu.

|

Considered Hoody M

| Mada Baggy Cargo Pant M