Tisková zpráva SLČR


SNICKERS FIS Europa Cup, závod Evropského poháru ve freestyle snowboardingu, se uskuteční v sobotu 16. března 2019 v Peci pod Sněžkou. Stejně jako při loňské premiéře bude ve snowparku na Javoru čekat na závodníky kvalitní slopestylová trať. Evropský pohár je druhá nejvyšší série mezinárodních akcí FIS. Pro mladé závodníky je vstupní branou do světového snowboardingu, kde získávají zkušenosti a body nutné pro start ve Světovém poháru. Kromě nováčků z celé Evropy se závodu zúčastní také česká reprezentace ve freestyle snowboardingu.

Program SNICKERS FIS Europa Cupu začíná čtvrtečním a pátečním tréninkem. V sobotu 16. března je dopoledne na programu kvalifikace a od 13 hodin finále. Ve startovním poli se objeví i nejlepší česká freestyle snowboardistka, vítězka Světového poháru a medailistka z X-Games Šárka Pančochová. „Jsem ráda, že se opět podívám do Pece, kde si můžu v Čechách skvěle zajezdit, pozdravit fanoušky snowboardingu a motivovat naše mladé jezdce k co nejlepším výkonům,“ vyhlíží návrat do českého střediska Pančochová.

Dalším olympionikem, který se zúčastní Evropského poháru, je Petr Horák. Na startu naopak bude chybět Kateřina Vojáčková, která se zotavuje po operaci kotníku. „Po roce se opět všichni těšíme na snowboardový víkend u nás, kde se potkají různé snowboardové generace. Soutěže Evropského poháru jsou velmi důležité pro budoucí profesionální snowboardisty, kteří ještě nemají startovní místa na Světovém poháru, protože právě na nich se rozhodne, kdo se do nejvyšší série v další sezóně kvalifikuje,“ říká Martin Černík, organizátor závodu, bývalý český reprezentant a současný trenér české reprezentace.

SNICKERS FIS Europa Cup organizuje asociace Czech Snowboarding, která je členem Svazu lyžařů ČR, za podpory generálního partnera ČEZ, Královéhradeckého kraje a SkiResortu Černá hora – Pec.

Doprovodný program akce bude v centru Pece pod Sněžkou v klubu Klondike, kde od 20 hodin zahrají oblíbení DJ’s Akvamen a Robot.

Snowboardový víkend uzavře nedělní finálový závod Českého poháru Snowboard Zezula Tour, který se pojede jako mistrovství ČR ve slopestylu ve věkových kategoriích děti, junioři a dospělí.