MegaSkiTest- 2019 official video from SNOW.cz on Vimeo.
Megaskitest se odehrál 19. až 21. 3. 2019 v areálu Alpe Cermis v italském údolí Val di Fiemme. Stačilo si jen rezervovat ubytování s cestovní kanceláří Nev-Dama a mohli jste neomezeně zdarma testovat 400 párů lyží od třinácti světových značek – konkrétně šlo o Fischer, Atomic, Salomon, Blizzard, Armada, K2, Blossom, Vist, Lusti, Dynastar, Rossignol, Volkl a snowboardy Nitro.


Pokud jste nevěděli, které lyže jsou pro vás vhodné k testování, byli k dispozici odborníci, kteří poradili, doporučili a samozřejmě seřídili lyže.


Nejen pánové, ale i sličné dámy to uměly se šroubovákem! Krásné ženy byly samozřejmě také tahákem Megaskitestu! :-)


O lyžích se zájemci diskutoval i Jan Antonín Duchoslav alias Viky Cabadaj ze Sněženek a machrů. Mimo jiné jste si ho mohli i zdarma rezervovat jako instruktora nebo průvodce po středisku.


A že testování bavilo, bylo vidět! Prvních 50 testérů každý den navíc hned ráno získalo tyčinku Chimapanzee zdarma, aby jim nechyběla energie.


V rámci Megaskitestu se zdarma testovaly také helmy a brýle Smith na stánku SNOW, kde jste mohli omrknout i vyhřívané produkty Zanier a Lenz a také jste si mohli odnést časopis SNOW i s nálepkou na helmu.


Abyste si zážitek z Megaskitestu mohli zaznamenat, bylo možné zapůjčit k otestování i akční kamery Lamax a záznam si z testcentra rovnou odnést.


Nechyběly ani sněžné brusle Sled Dogs, které mají již v sobě integrovanou skluznici, a tak můžete na sjezdovce carvovat, ale i točit se nebo jezdit pozadu.


V průběhu testování bylo možné se neomezeně posilňovat energetickými tyčinkami a bonbony Chimpanzee, které se pyšní čistě přírodním složením s vysokým podílem sacharidů, takže jsou vhodnou volbou i pro lyžaře na sjezdovky.


Dopřát jste si mohli také svačinku I love hummus, tedy olivový, cibulový nebo rajčatový humus na krekru či s tyčinkou. Od stejné značky jste mohli ochutnávat i povzbuzující čaj Maté a instantní nápoj Samanah, který podporuje imunitní systém a je vyrobený dle prastaré ayurvédské receptury.


Pro mlsaly byl připravený pultík s raw čokoládami Iswari, které rozvoněly celé testcentrum, stejně jako Chai Latté David Rio.


Kdo už měl po lyžování, byl odměněn elixírem z Dominikánské republiky Bucanerem!


Lyžaři hojně a zdarma využívali i služeb šikovné fyzioterapeutky Bětky Černé z Kinisi Centra fyzioterapie v Praze. Za Bětkou bylo možné zajít jak s přetrvávajícími pohybovými potížemi, tak s těmi akutními přímo ze svahu.


Po celé tři dny lyžaře v testcentru hlasem bavil moderátor Michal Berka, který zároveň fandil v nejrůznějších doprovodných soutěží od balanční desky přes házení kroužků na cíl až po atraktivní bungee sprint.


Za jeden den proběhlo hned několik soutěží o hodnotné ceny od partnerů a soutěžily jak děti, tak i dospělí.


Zdarma bylo také možné využívat instruktory lyžování, kteří vám poradili s technikou, nebo působili jako společníci a průvodci po středisku. Vybrat jste si mohli Jana Antonína Duchoslava, tedy Cabadaje, dále sedminásobného mistra ČR v alpských disciplínách Honzu Heniga, mistra ČR ve skicrosse Jardu Plischke, instruktora a závodníka Honzu Mastného nebo bývalou závodnici a reportérku časopisu SNOW Andreu Drengubákovou. Zvláštní ocenění patří malé Nikolce, která vyzkoušela hned několik instruktorů a jízdu od jízdy byla rychlejší a rychlejší. :-)


V jednom z testovacích dnů bylo možné se zdarma zúčastnit závodu ve slalomu o hodnotné ceny, jako byly brýle Neon, mikiny Nitro nebo karbonové hůlky Lusti. Závodníci zdatně dokázali sekundovat i bývalému reprezentantovi v alpském lyžování Filipovi Trejbalovi, který si však závod dal samozřejmě na pohodu bez hůlek. :-)


Závod měl vypsané i dvě dětské kategorie, takže se do slalomu mohl vrhnout také malý Honzík, který měl ten den natrénováno s naším instruktorem a rovněž bývalým českým reprezentantem v lyžování Honzou Henigem.


Po závodě následovalo vyhlášení vítězů v nejvyšším bodě areálu u Rifugia Paion, kde na výherce čekaly stupně vítězů s cenami, které předával Viky Cabadaj, Filip Trejbal nebo zpěvák Petr Kotvald. Kromě nejrychlejších jezdců byli vyhodnoceni i ti, kteří se svým časem nejvíce blížili času stanovenému Filipem Trejbalem, který – jak bylo řečeno – jel na pohodu bez hůlek. Na stupně vítězů se tak mohli dostat i ti, kteří neměli nejrychlejší čas.


Aby se řádně oslavili vítězové i poražení, odehrál se bezprostředně po vyhlášení koncert skupiny Portless, tedy bývalých Support Lesbiens, které následovalo pěvecké i taneční vystoupení nehynoucího Petra Kotvalda, kterému v repertoáru nechyběla legendární písnička Mumuland!


A takhle jste na koncertně na Paionu bavili - celá terasa tančila! :-)


Podmínky na testování lyží snad nemohly vyjít lépe – po celé tři dny vládla na Alpe Cermis modrá obloha a sluníčko a sjezdovky byly perfektně upravené.


Alpe Cermis je ze všech areálů Val di Fiemme nejsportovněji laděný a zároveň nejkompaktnější. Velmi oblíbené jsou sjezdovky v nejhornější části, které jsou příjemně členité a nejčastěji tam lyžaři testovali slalomky. Naopak obřačky testeři nejraději brali na sjezdovku Olimpia, která je 7 km dlouhá a vystřídají se na ní úseky všech obtížností, včetně přehledné černé pasáže.


Pokud si lyžaři chtěli dát vydatný oběd, nejčastěji využívali Rifugio Paion a tamější dokonalé domácí lasagne, které si mohli vychutnat na prosluněné terase s výhledem!Megaskitest proběhl ve spolupráci s Cestovní kanceláří Nev-Dama, prostřednictvím které bylo možné rezervovat výhodné ubytování v jakémkoli typu ubytovacího zařízení, tedy apartmány i hotely. Na níže vložené videprohlídce se můžete podívat, jak vypadá ubytování v apartmánovém domě Maso Chelo přímo v městečku Cavaleze.


SNOW tour TIP 2019 - Ubytování - Val di Fiemme from SNOW.cz on Vimeo.


Velký dík cestovní kanceláři Nev-Dama i všem zúčastněným partnerům, bez kterých by Megaskitest nebyl!