Čtvrtek 17. listopadu, špindlerovský skiareál ve Svatém Petru. Den volna tu slaví po svém: od rána se na Černé stříká. Svatý Petr tentokráte vyslyšel pokorné prosby organizátorů Světového poháru a seslal na výročí sametové revoluce počasí umožňující odstartovat přípravu závodní pisty. Od tohoto okamžiku nastává práce pro dva zasněžovací týmy areálu. Jsou sedmičlenné, každý má svého šéfa. Jiří Antoš je jedním z nich, spolu s Markem Paulíčkem tvoří sehranou dvojici vedoucích obou skupin.

„Ve čtvrtek jsme spustili šest sněžných děl na ‚hřišti’, v pátek jsme se dostali na Velký hank a v sobotu jsme už stříkali i v cílovém prostoru,“ podává Jiří Antoš ochotně aktuální informace o stavu příprav, aby poté připomněl tři rozhodující faktory, které jsou podmínkou toho, aby se mohl vyrábět technický sníh. „Jedná se o teplotu vzduchu, vlhkost vzduchu a teplotu vstupní vody, která jde do čerpadel. Když je například vlhkost vzduchu devadesátiprocentní a voda v Dolském potoce má kolem pěti stupňů, tak je pro zasněžování potřeba, aby venku byly minimálně čtyři stupně pod nulou,” uvádí příklad mezních hodnot, při kterých možnost sněžit nabývá reálných kontur.

Venkovní teploty okolo minus pěti stupňů jsou solidní zárukou toho, že se Kosteličová, Pärsonová, Záhrobská a spol. projedou ve Špindlu na trati, co bude mít všechny náležitosti vyžadované ze strany Mezinárodní lyžařské federace. FIS přímo stanoví, že na ní musí ležet 40–50 cm sněhu. „V první fázi se musí nejprve sjezdovka nastříkat. Děla dělají velké kupy technického sněhu, který po svahu rozhrnou rolby. Když je pista upravená, udělá se její preparace. Vypreparovat ji znamená prolít ji tlakovou vodou do hloubky patnácti až dvaceti centimetrů,“ popisuje Antoš proces přípravy a dodává: „Pokud vydrží počasí tak, jako bylo v posledních dnech, stihneme připravit Černou včas,“ říká v jednadvacátý listopadový den. Za tři týdny a chlup musí být sjezdovka nachystaná do gala, neboť ji přijde zkontrolovat technický delegát FIS, který svým verdiktem rozhodne o tom, zda do Krkonoš zavítá elita ženského sjezdového lyžování.

Jak vidno z předchozích řádků, Špindlerovský Skiareál hodlá udělat pro konání Světového poháru maximum. Hlavním důvodem je samozřejmě snaha prezentovat se coby prvotřídní lyžařské středisko. V tomto ohledu nezbývá než držet palce a zároveň upozornit lyžařské gurmety na jednu opravdovou delikatesu – možnost svézt se po skončení Světového poháru na závodní pistě. Řečeno populárním termínem těchto dní, kdo chce zažít pořádný fičák, ať vyrazí v průběhu zimy na Černou. A nejlépe hned 23. prosince…