Vliv školních prázdnin a svátků na zalidněnost lyžařských středisek se v dnešní době flexibilních pracovních úvazků a home office snižuje, navíc mnohé rodiny vyrážejí na hory na kratší pobyt vícekrát během sezóny a podle sněhových podmínek a počasí. Pandemie přerušila mnohé zažité návyky a návštěvnost letos ovlivní i vysoké ceny spolu s očekávaným nedostatkem energií.

Přesto je jisté, že - bude-li se lyžovat bez omezení - nejrušněji bude o Vánocích a dále koncem února v období masopustu, kdy nastává souběh prázdnin většiny lyžařských zemí Evropy.

V sezóně 2022/23 však může být mnohé jinak - lyžařská střediska budou nucena hledat úspory kvůli raketově vystřeleným cenám energií, a to nejspíš při celkově nižší návštěvnosti, neboť leckteré rodiny si lyžování nebudou moci nebo chtít dovolit. Je také otázkou, jestli areály nebudou nuceny "optimalizovat" i provozní dobu - ráno spouštět vleky později, jezdit jen o víkendech ap.

Výsledkem tak může být omezenější nabídka za vyšší ceny. Tím vším čeká milovníky poloprázdných svahů nový rébus, jehož řešení ukáže až čas.

Přehled školních prázdnin 2022/23

Zobrazení prázdnin 2022/23 v tabulce podle zemí

Klikněte pro zobrazení celé tabulky!

Zobrazení prázdnin 2022/23 v kalendáři

Klikněte pro zobrazení celého kalendáře!

Zobrazení prázdnin 2022/23 v časové ose

Klikněte pro zobrazení celé časové osy!