Původně bylo jeho vystoupení naplánováno na 6. září v rámci běžné tiskové konference, ale Hirscher sám oznámil, že bude potřebovat více času a pozval novináře na extra termín. Už z toho se dá leccos usuzovat, ale takových prohlášení již bylo v historii avizováno mnoho a nakonec se často jednalo jen o odsunutí rozhodnutí o konci kariéry „do olympiády“, „do konce zimy“, „do roka a do dne“ apod. Pokud ale sledujete Marcela Hirschera na sociálních sítích, víte, že je tak trochu ticho po pěšině. Nikde fotky z tréninku, žádné lyžování, příprava, podle Marcelova facebooku to naopak vypadá, že se Hirscher chystá na kariéru jezdce Moto GP.

„Myslím na ´odchod do důchodu´ každý den,“ řekl Hirscher na závodech Světového poháru v minulé sezóně v Adelbodenu ve Švýcarsku. Kromě svých četných cen za lyžování, které zahrnují 8 celkových titulů vítěze Světového poháru, 67 jednotlivých vítězství ve Světovém poháru a sedm zlatých medailí z olympijských her a mistrovství světa, dosáhl v loňském roce ve svém osobním životě několika milníků, díky kterým přehodnotil své priority a možná si uvědomil, že lyžařské závody už nejsou nejdůležitější věcí v jeho životě. Hirscher se loni v červnu oženil se svou dlouholetou přítelkyní Laurou Moisl a v říjnu přivítali na svět svého prvního potomka.

Mnoho fanoušků by překvapilo, kdyby Hirscher oznámil konec kariéry. Ve třiceti letech je ještě poměrně brzo a navíc ve chvíli, kdy mu chybí pouhých 19 vítězství k tomu, aby překonal 30 let starý rekord Ingemara Stenmarka v celkovém počtu vítězství ve Světovém poháru. Ale Hirscher již mnohokrát v minulosti uvedl, že právě prolomení tohoto rekordu ho nijak nezajímá a má jiné cíle. Co se tedy dozvíme 4. září od již legendárního lyžaře, který ve Světovém poháru debutoval ve věku 18 let v Lenzerheide, kde skončil v obřím slalomu na 24. místě a své první vítězství získal v roce 2009 ve francouzském Val d'Isere? Není to neuvěřitelné? Za pouhých 10 let od prvního vítězství vyhrát osmkrát celkově Světový pohár a pak v klidu před sezonou skončit? Nechme se překvapit. Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.