Tisková zpráva Tyrolsko.cz


Lyžování a město naplno v Innsbrucku

Ze sjezdovky do Křišťálových světů Swarovski nebo Císařského paláce v Innsbrucku - to vše je možné s novým skipasem Ski plus City Pass, který kombinuje stubaiský ledovec s 12 dalšími lyžařskými středisky a 22 atrakcemi v Innsbrucku a jeho okolí. Tento projekt, který je jediný svého druhu na světě, společně připravily regiony Stubai, Hall-Wattens, Wipptal a Ötztal.
Více informací na www.ski-plus-city.com

Nová gondola Schindlergrat v St. Antonu am Arlberg

V St. Antonu se rozjede nová gondola Schindlergratbahn, která nahrazuje starou 3sedačku.
Kromě toho v St. Antonu vzrostl počet kilometrů zimních turistických tras až na 80 kilometrů. Přístupná též bude zimní turistická stezka mezi horními stanicemi lanovek Galzig a St. Christoph.

Nová lanovka na Kaunertalském ledovci je připravena na vítr

Nová lanovka Falginjochbahn nejmodernějšího systému Funifor nahradí vlek Weißseeferner. Lanovka, kterou v současnosti staví na Kaunertalském ledovci, bude jediná svého druhu v Rakousku. Překlenuje vzdálenost o délce 2 kilometrů a k tomu potřebuje pouze dvě podpěry – na zbytku její trasy tedy žádné sloupy nenajdeme, což zajistí neuvěřitelný výhled během jízdy. Tento druh kabinové lanovky je v současnosti nejodolnější vůči větru ze všech typů lanovek. Cesta lanovkou potrvá pouhé 3 minuty a každá kabina pojme až 100 lidí. Pro srovnání ta samá cesta vlekem Weißseeferner trvala 12 minut. Stavba nové lanovky by měla být dokončena na konci listopadu 2019.

Tiroler Zugspitz Arena pokřtí novou kabinku

Po letech plánování byl zahájen projekt rekonstrukce lyžařského areálu Thaneller. Celý projekt je rozdělen na tři etapy. Do první etapy patří nová lanovka Obere Karbahn, která by měl být hotova v prosinci 2019. Nová gondola bude schopna vyvézt 2 400 osob za hodinu, navíc přibude prostřední stanice lanovky. Od sezóny 2021/22 by pak měla být v provozu druhá sekce lanovky Obere Karbahn. Vzniknou i dvě nové sjezdovky. Poslední fází bude vybudování nové šestisedačkové lanovky, která povede od spodní stanice Thanellerkar k prostřední stanici Obere Karbahn. Zde pak vznikne nová horská restaurace.

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental investuje 73 milionů eur

SkiWelt plánuje rozsáhlé investice o celkovém rozsahu 73 milionů eur. Lanovka Fleidigbahn ve Westendorfu, sloužící od roku 1983, bude nahrazena osmimístnou sedačkovou lanovkou s vyhřívanými sedačkami a ochrannými kryty proti nepříznivému počasí. Lanovka bude dokončena na začátku zimní sezóny 2019/20. Kromě toho se bude na horní hranici nacházet panoramatická terasa s 360stupňovým výhledem na okolní vrcholky hor.

Čtyřsedačka Zinsbergbahn bude nahrazena novou kombinovanou lanovkou sestávající z desetimístných kabinek a pohodlných osmimístných sedaček s vyhřívanými sedadly a ochrannými kryty proti nepříznivému počasí. Lanovka je první svého druhu v oblasti Kitzbühelských Alp a zprovozněna by měla být též na zimu 2019/20.

V Söllu plánují nahradit 30 let starou osmimístnou kabinku nahradit moderní desetimístnou gondolou do konce července 2020.

V zimě 2020/21 se lyžaři svezou novou 10místnou gondolou také z Itteru na Kleine Salve. Investice ve výši 24 milionů eur půjdou do nové lanovky, technického sněhu, sněhových a nádrže na vodu.

Lépe propojená Zillertal Arena

V Gerlosu se na vrchol Isskogel lyžaři namísto pomalou 4sedačkou nově svezou desetimístnou kabinkou, která vyveze až 2 800 cestujících za hodinu.
Dále bude kompletně rekonstruována horní stanice lanovky Rosenalmbahn v Zell am Ziller. Stanice lanovky bude nově vybavena eskalátory a výtahy.

Šestisedačková lanovky ve východotyrolském Kalsu

Na konec prosince je naplánováno otevření šestisedačkové lanovky Glocknerblick v Kalsu, která zjednoduší přístup do areálu pod horou Blauspitze. Lanovka přepraví až 2400 návštěvníků za hodinu. Trasu o délce 1,2 kilometru zvládne lanovka za méně než 4 minuty a bude vybavena vyhřívanými sedadly a ochrannými kryty proti nepříznivému počasí.

Sölden oslní novou kabinovou lanovkou a sáňkařskou drahou

Stará lanovka Rotkogl v Hochsöldenu bude nahrazena novou moderní desetimístnou kabinkovou lanovkou. Její horní stanice se bude nacházet ve stejné nadmořské výšce jako restaurace Giggijoch. Terénní úpravy by měly rozšířit prostor pro dosud úzkou sjezdovku. A nová kabinková lanovka umožní pohodlný přístup na sjezdovku i pro začátečníky.

Nová sáňkařská dráha v Söldenu bude dlouhá obdivuhodných 7,2 kilometrů. Trasa povede od prostřední stanice lanovky Gaislachkogl v nadmořské výšce 2174 metrů až dolů do Söldenu do nadmořské výšky 1 377 metrů. Jednou týdně během nočního lyžování bude možné sáňkovat za umělého osvětlení.

Tyrolsko je s 12,3 miliony hosty z více než 50 zemí světa a 49,4 miliony přenocování jednou z předních prázdninových destinací v Alpách. Historie cestovního ruchu v Tyrolsku se píše už téměř 200 let.