Tisková zpráva Tyrolsko.cz

Cesta superlativů v Kitzbühelských Alpách

2 750 kilometrů sjezdovek čeká v Kitzbühelských Alpách na fanoušky Ski safari, kteří si pořídí kartu Super Ski Card pro celkem šest středisek. Výhodou je, že nepotřebujete automobil. Se Super Ski Card máte autobus zdarma mezi jednotlivými středisky.
Více informací na Kitzbueheler-Alpen.com


Mezinárodní ski safari v Tiroler Zugspitz Areně

Skipas Top Snow Card zde funguje už roky a platí i pro všechny sousední lyžařské oblasti. Nejlepší je jako základnu zvolit právě Zugspitz Arenu a každý den prozkoumat jedno z okolních středisek. Stojí za to nechat se vynést na Zugspitze a pokračovat dál přes hranice do Garmisch-Partenkirchen nebo Mittenwaldu.
Více informací na Zugspitzarena.com

Celé údolí Ötztal a jeden skipas

Se skipasem Ötztal Superskipass mohou lyžaři navštívit šest lyžařských resortů s celkem 356 kilometry sjezdovek a 90 lanovkami. Vedle velkých areálů, jako je Sölden nebo Obergurgl Hochgurgl, jsou zde i menší rodinné resorty v Hochötz Kühtai, Niederthai, Gries a Vent. Na objevení všech možností a nabídek v údolí budete potřebovat několik dní.
Více informací na Oetztal.com

Safari v údolí Zillertal

Značené okruhy s krásnými výhledy najdete i v údolí Zillertal. Ten v Mayrhofenu je určen spíše pro zkušenější jezdce a měří dohromady asi 14 000 metrů. Další možností je areál Hochzillertal Hochfügen, který díky zastávkám v luxusních chatách potěší milovníky dobrého jídla. Ledovec Hintertux vás zavede do světa věčného ledu a nejlepší fotky pořídíte při projížďce skrz Zillertal Arenu. Ski safari si užijete naplno se skipasem Zillertal Superskipass.
Více informací na Zillertal.at

Trochu jiné safari na palubě rolby v Galtüru

Toto safari je výjimečné nejen díky nádherné přírodě v okolí Silvretty, ale také díky trochu neobvyklé možnosti cestování. Kromě na lyžích, autobusem a lanovkou můžete cestovat i rolbou. Organizované jednodenní výlety rolbou vedou z Galtüru přes Zeinisjoch do údolí Montafon ve Vorarlbergu a následně zpět přes Bielerhöhe.
Více informací na Galtuer.com

Jízda slávy v Arlbergu

Během Jízdy slávy budete kráčet ve stopách největších arlberských legend. Trasa vede z Rendlu v St. Antonu am Arlberg přes St. Christoph, Zürs a Lech až do Warthu. Se skipasem Ski Arlberg Pass projedete 85 kilometrů s celkovým převýšením 18 000 výškových metrů. Všechny sjezdovky lze zvládnout během jednoho dne, ale trasu, která je přístupná ze všech středisek, můžete rozdělit i do několika dní.
Více informací na Skiarlberg.at

Safari po legendárních svazích se základnou v Landecku

Město Landeck a okolní vesnice v západním Tyrolsku jsou skvělým výchozím bodem pro safari. Velice rychle se odtud dostanete k nejlepším sjezdovkám v okolí. Může to být Arlberg, údolí Paznauntal nebo slunná náhorní plošina Serfaus Fiss Ladis. Návštěvníci regionu mohou každý den využít autobusovou kyvadlovou dopravu. Některé místní hotely nabízí i balíčky Ski safari včetně skipasu, autobusové dopravy a ubytování.
Více informací na Tirolwest.at

Z Imstu k ledovcům

Díky své výhodné poloze v regionu Tiroler Oberland je Imst skvělým výchozím bodem pro lyžařské safari. Mnoho hotelů nabízí výhodné balíčky Ski safari včetně různých druhů skipasů. Region Imst též nabízí kartu Gletsherpark Card, která zahrnuje šest oblíbených lyžařských oblastí včetně ledovců Pitztal a Kaunertal.
Více informací na Imst.at