Závodní lyžování je v historii rakouské tradiční značky hluboce zakotveno. Již na začátku 50. let zaznamenali sportovci jako Trude Jochum-Beiser a Toni Sailer první úspěchy na významných akcích na lyžích značky Kästle. V 80. letech zažila hohenemská lyžařská firma v závodním prostředí velký průlom a spolu s Andreasem Wenzelem a Pirminem Zurbriggenem se stala celkovým vítězem Světového poháru. Posledních lyžařských úspěchů s lyžemi Kästle dosáhli v roce 1997 Kjetil André Aamodt a Tom Stiansen na Mistrovství světa v alpském lyžování v Sestriere, kde vybojovali dvě zlaté medaile.

Ředitel Vladimír Dušánek má z comebacku radost: „Firma Kästle připravila za pouhých několik měsíců vše pro úspěšný comeback v alpském lyžování. Testy ukázaly, že naše lyže jsou nejen vhodné pro závodní lyžování, ale i velmi rychlé.“ Při plánování kádru klade Kästle v současné době důraz na malý kvalitní tým sportovkyň s vysokou mírou individuální podpory, přičemž se zaměřuje na technické disciplíny. Vývoj a výroba lyží pro Světový pohár probíhá v tradičním sídle firmy v Hohenemsu, přímo v srdci Vorarlbergu, odkud značka pochází.

Kromě nizozemské královské rodiny, která už dlouhá léta tráví lyžařskou dovolenou v Arlbergu na lyžích Kästle, teď využívá lyže této tradiční značky další Nizozemka. „Díky rozhodnutí Adriany Jelinkové jsme pro Kästle rázem získali mladou, motivovanou sportovkyni, která se ve slalomu a obřím slalomu dokáže umisťovat v top 30,“ říká Dušánek.

Adriana Jelinková

„Je pro mě opravdu velkou ctí jít ve šlépějích někdejších lyžařských legend,“ neskrývá Adriana „Adri“ Jelinková nadšení z úspěšné změny lyžařské značky. Rozhodující pro ni byla rozsáhlá podpora a servis a přímý kontakt s hohenemským oddělením vývoje, které ji zásobuje rychlými lyžemi individuálně přizpůsobenými jejím požadavkům. Od 11 let žije v Rakousku a absolvovala lyžařské gymnázium v Saalfeldenu. Další alpskou lyžařkou, která přechází ke značce Kästle, je Tereza Kmochová. Aktuálně nejúspěšnější neslyšící sportovkyně má v plánu získat na deaflympiádě v prosinci další olympijské zlaté medaile. Obhajuje jich pět.

Kromě alpského lyžování vybudovala značka Kästle během velmi krátké doby profesionální týmy sportovců pro Světový pohár i v běhu a skocích na lyžích, které doplňují stávající zapojení značky v oblasti freeridu a skialpinismu. „Naším deklarovaným cílem je rozšířit pole působnosti značky Kästle v oblasti zimních sportů a převzít vývoj ze závodního lyžování do sériové výroby,“ dodává Dušánek.