A přinesl také jednu exkluzivní záležitost. Závěrečná párty po nedělním závodě mužů nebyla v oficiálním programu, který je jinak podobných večerních akcí v centru Söldenu plný. Dozvěděli se o ní jen znalci, kteří si včas všimli nenápadných plakátů ve městě, nebo kteří sledují ty správné kanály na sociálních sítích.

V malém, ale legendárním podniku Live Bar vystoupila v neděli večer kapela, která neoslní vlastním repertoárem ani dokonalými výkony členů, ale skalní fanoušky sjezdového lyžování zaujme svým obsazením. Pod vtipným názvem The Masters of Disaster se na malé pódium společně vtěsnali Ivica Kostelič (elektrická kytara) a Jan Hudec (bicí), které doprovodili místní muzikanti na baskytaru a další nástroje. Na pódiu se s doprovodnou kytarou na chvíli objevil i Tim Jitloff a párty se mohla rozjet naplno.

The Masters of Disaster

Kapela vznikla v roce 2013 při příležitosti finále Světového poháru v Lenzeheide. Odehrála jeden koncert, spíš tak z hecu, ale úspěch byl obrovský. Tehdy vystoupila pod neméně vtipným názvem The Racing Aces and a Donkey a kromě Ivici Kosteliče a Honzy Hudce v ní tehdy sólovou kytaru obstarával Andre Myhrer, basy se chopil Matteo Malusa, servisní technik firmy Briko, a několik songů si s nimi zazpívala Elisabeth Görgl.

Hvězdná sestava pak několik dalších let stagnovala, až se objevila opět letos na finále Světového poháru ve švédském Are. Tam už se sestava omezila na stabilní trio Kostelič, Hudec a Malusa, které se v neděli po několika měsících nečinnosti najednou objevilo v Söldenu. Chyběl pouze italský servisman Matteo Malusa, který musel odjet za pracovními povinnostmi, ale i bez něj kapela ukázala, že klasický rockový repertoár 60. a 70. let s žánrovým přesahem do country, ale i současné rockové hudby, má poměrně v malíčku.

Během dlouhého večera zazněly skladby „Folsom Prison Blues“ (Johnny Cash), „Proud Mary“ (Creedence Clearwater Revival), „Cocaine“ (Eric Clapton), „Hey Joe“ (Jimi Hendrix), „Wild Thing“ (The Troggs) nebo „Johnny B. Goode“ (Chuck Berry). A ojedinělá kapela, která má na kontě místo platinové desky několik desítek vítězství ve Světovém poháru, křišťálové globy i olympijské medaile, rozhodně nekončí. V lyžařské komunitě je po nich poptávka a jejich další zastávkou bude na konci ledna Kitzbühel, kde budou hrát k 80. výročí legendárních závodů na Hannenkammu.