Za posledních 15 let procestoval Jan Hocek desítky zemí všech kontinentů. Nejraději cestuje pěšky, ale mnoho svých výprav absolvoval i na kole, na lyžích nebo na mořském kajaku. V roce 2005 vydal úspěšnou obrazovou publikaci Nejhezčí túry světa, tentokrát se ale s fotoaparátem toulal svojí domovinou, za níž automaticky pokládá i Slovensko.

V knize Nejhezčí dobrodružné výpravy po Česku a Slovensku najdeme jak tipy na jednodenní výpravy vhodné i pro děti, tak detailní popisy náročnějších, občas docela dobrodružných výprav. Jednotlivé kapitoly knihy nabízejí pestrou mozaiku přírodních krás, ročních období i stylů cestování. Rovinatější a mírně zvlněné oblasti s autorem projedeme na kole, romantické řeky splujeme s pádlem v ruce a samozřejmě se vydáme i do hor. Pěšky a také na lyžích.

Na skialpinistických lyžích se Honza podíval na Králický sněžník, přešel hřebeny Krkonoš i Jeseníků, na Slovensku vystoupil na nejvyšší horu Veporských vrchů a shlédl panorama Ďumbierských Tater. Ve stopě, tedy na běžkách, prozkoumal celou Krušnohorskou magistrálu, na české i německé straně, utajena mu samozřejmě nezůstala Šumava ani Javorníky.

Kromě krásných fotografií se můžete těšit také na celou řadu příběhů a zážitků, autor určitě není salonním pochůzkářem a vybrané oblasti vždy poznává v pravém slova smyslu na vlastní kůži. A nezapře v sobě ani vzdělání biologa a profesi průvodce, takže texty doplňují nejrůznější zajímavosti o přírodě a historii, v každé kapitole najdete dokonce i přehlednou mapu a ryze praktické informace.

Ještě více než lyžaři budou knihou Nejhezčí dobrodružné výpravy po Česku a Slovensku potěšeni cyklisté a pěší turisté. Výletů uskutečnitelných od jara do podzimu je v knize samozřejmě zdaleka nejvíc. Pro ty z vás, kteří máte rádi přírodu a toužíte ji objevovat aktivně, s batohem na zádech, je nová kniha Honzy Hocka parádním dárkem třeba pod vánoční stromeček. No jo, Vánoce jsou zase za dveřmi…

Knihu lze objednat na:
www.hocek.cz
www.knizniklub.cz