Marker má mnoho zkušeností s freeridovými vázáními (nejznámější Marker Duke) i s lehkými pinovými vázáními pro skialpinismus (Marker Alpinist) a už vázáním King Pin se pokusil spojit to nejlepší z obou kategorií. Ještě blíže k ideálnímu freeridovému vázání má Marker Duke PT, kde PT znamená Pin Technology. Vzhledem k rozšíření pinových insertů do většiny freeridových bot marker předpokládá, že pinová vázání už nejsou doménou skialpinistů a nový Duke kombinuje výhody pinového vázání pro výstup a výhody alpského vázání pro sjezd.

Duke PT bude na trhu až před sezónou 2020/21 ve dvou verzích: PT 16 s rozsahem vypínacích sil Z-Wert 6–16 a PT 12 pro ženy a lehčí lyžaře se Z-Wert 4–12. V režimu sjezdu splňuje normu ISO DIN nejen pata vázání, ale i špička. Tu část špičky, která je potřebná pouze pro sjezd, lze při výstupu z vázání odepnout a dát do batohu, čímž dojde k odlehčení každé nohy o 250 gramů.

Kompatibilní se všemi botami

Díky techologii Sole.ID se u tohoto hybridního vázání odpadá starost o to, zda jsou zvolené boty kompatibilní s vázáním. Vázání je totiž kompatibilní jak s alpskými botami dle ISO 5355, tak s GripWalk podrážkami a touringovými podrážkami podle ISO 9523.

Duke PT 12 bude těsně nejlehčím vázáním v kategorii: v režimu pro výstup bude vážit 850 gramů, po přidání modulu špičky pro sjezd 1 090 gramů. Duke PT 16 bude asi o 150 gramů těžší. Pro porovnání, obdobné vázání Salomon (Atomic) Shift váží 865 g/půlpár.