Nepotřebujete letadlo, nečekáte na místo ve výsadce, nespoléháte se na dovednosti pilotů a přesnosti vysazení. Je jen na Vás, jak vysoko si vylezete, který výtah zvolíte, jakou frekvenci vln dobře snášíte, jaké údolí stavitelé překlenuli, či jakou řeku přehradili. Zda Vás baví utíkat před policií a ostrahou objektu, nebo zda dáte přednost obdivování přírody.

Nový obrázek
Martin Trdla, Foto: Sabina Kaletová
Aktivita jménem B.A.S.E. je směsí několika sportů, především lezení, skákání, běhu, létání a rallye. B.A.S.E. je tudíž v dnešní době boomu adrenalinových sportů bezesporu velice atraktivní a vizuálně zajímavá aktivita, nicméně mnohými označována za jeden z nejnebezpečnějších sportů vůbec. Vzhledem k tomu, že vývoj tohoto sportu asi nelze zastavit, rozhodli jsme se ovlivnit jej natočením filmu Knocking on heaven’s door, v němž vedle krás B.A.S.E. jumpingu představíme především jeho úskalí a dlouhou přípravnou cestu, kterou by měl člověk urazit, než provede svůj první seskok. Tedy pokud při něm nechce riskovat svůj život.

Nový obrázek
Robin Kaleta, Foto: Sabina Kaletová

Většina filmů o této aktivitě totiž ukazuje neuvěřitelné seskoky a pozdní otevření padáků, neukazuje však, jak je důležitá a dlouhá příprava těchto sportovců. Takový seskok tedy může působit dojmem, že nejde o nic složitého. Na světě je nemálo lidí, kteří si po zhlédnutí těchto filmů koupí padák a bez jakýchkoli informací si jdou skočit. I to je důvod, proč je v tomto sportu tak velké množství převážně smrtelných úrazů, které způsobují negativní postoj autorit vůči němu a jeho částečnou ilegalitu (B.A.S.E. jumping je ve většině zemí zakázán a existuje jen málo míst, kde se skáče oficiálně). Náš film proto zdůrazňuje přípravu B.A.S.E. jumpera, varuje mladé sportovce před neuváženými seskoky a v podstatě dává návod potenciálních zájemcům o tento sport, jak by měli začít. Celý team špičkových kameramanů, fotografů a sportovců strávil společně mnoho napínavých dnů na letišti, pod mostem a v italských horách, aby přinesli opravdu to nejlepší z tak unikátního dobrodružství.

Nový obrázek
Robin Kaleta, Foto: Sabina Kaletová
Teaser můžete zhlédnout na:
https://www.youtube.com/watch?…


Zdroj: www.baseproject.cz, www.dragonskin.net

Premiéra filmu je plánována na květen 2008.