Pokud máte chuť zúčastnit se některého ze závodů, ale nejste profesionál, v každém závodě je pro vás vypsána kategorie open. Můžete tedy zažít atmosféru a projít si trať v nezávodní kategorii a zároveň fandit favoritům a srovnat své síly se silami české elity.

Ti, kteří se přihlásí do některé ze závodních kategorií (muži, veteráni, ženy, veteránky, junioři, juniorky, kadeti a kadetky), mohou získat pohár - pokud získají v absolutním pořadí nejvíce bodů (započítávají se čtyři nejlépe bodované závody z pěti vyhlášených závodů v jednotlivých kategoriích, největší význam bude mít mistrovství ČR).

Závody ČP ve skialpinismu 2020

O dřevěného Krakonoše

25.1.2020 - Rokytnice nad Jizerou, Krkonoše

Pověstný závod v západních Krkonoších probíhá formou start-cíl, závodí jednotlivci - začíná se u lanové dráhy Lysá hora. Závod je určen především pro širokou veřejnost. V místě závodu je možné zapůjčit si skialpinistické vybavení. Připraveno bývá několik tratí s různými parametry. Na účastníky čekají strmé výstupy často v obtížném terénu i náročné sjezdy. Návštěvníci se mohou těšit kromě sportovních výkonů také na doprovodný program.

Video ze závodu O dřevěného Krakonoše 2018

Skialp and ski race Kraličák

1.2.2020 - Hynčice pod Sušinou

Večerní skialpový závod především pro "hobby" skialpinisty, standardní formou start-cíl, závodí jednotlivci. Závod je dlouhý asi 7,5 km s převýšením okolo 500 m. Spojeno je také s celodenním testováním skialpových lyží včetně bot a pásů. Vybrat si letos budete moci z vybavení značek Dynafit, K2, Hagan a Ski Trab.

Reportáž ze Skialp race Králičák 2017

Hore dole Derešom

29.2.- 1.3.2020 - Jasná, Slovensko

Dvoudenní závod jednotlivců, 29.2. systémem start-cíl a následně 1.3. vertical, tedy pouze výstup bez sjezdu. Jedná se zároveň o mistrovství Slovenska. Hlavní myšlenkou nového pojetí závodu Hore dole Derešom je udělat krásné, ale náročné skialpinistické závody na hřebeni Nízkých Tater.

Závod Hore dole Derešom 2019

Skialp night Říčky

15.2.2020 - Orlické hory

Čtvrtý ročník nočního závodu Skialp night Říčky probíhá klasickým systémem start-cíl, závodí pouze jednotlivci.

Špindlerův Mlýn

14.3.2020 - Krkonoše

Mistrovství ČR ve Špindlerově Mlýně v podobě tradičního Memoriálu Jana Zapletala zakončuje seriál Českého Poháru, proběhne zde také vyhlášení definitivních výsledků. Ski Alp Club Špindlerův Mlýn připravuje více tratí různých obtížností pro nezávodníky, hlavní závod probíhá systémem start-cíl, závodí jednotlivci.


Archivní foto z MČR ve skialpinismu ve Špindlerově Mlýně


Více informací o ČP ve skialpinismu

Více informací o skialpinistických akcích a závodech hledejte v kalendáři.