Bílý cirkus se vrací do Evropy a spolu s ním putuje pro značku Atomic 18 umístění v top 10 z celkových 60 možných – tedy takřka třetina. 18 výsledků závodníků na lyžích značky Atomic se v šesti závodech v kanadském Lake Louise a americkém Beaver Creeku zařadilo do elitní desítky. Do úspěšného týmu se řadí nejen Ester Ledecká, Mikaela Shiffrin či Sofia Goggia, ale i další jména: Stephanie Venier, Nicole Delago, Mirjam Puchner, Aleksander Aamodt Kilde, Adrian Smiseth Sejerstedt, Travis Ganong, Mauro Caviezel a Filip Zubčić.

Borcům na lyžích Atomic Redster to tentokrát skutečně pěkně klouzalo, takže Atomic v celkovém součtu vyhrál pomyslnou soutěž mezi producenty a stal se nejúspěšnější značkou této části SP. Nejvíc úspěchů nasbíral v pátek: v dámském sjezdu a mužském super-G mu patřilo pět, respektive čtyři z míst v nejlepší desítce, tedy bez jednoho polovina! Čtyřikrát se pak Atomic radoval v závěrečném dámském super-G. Kromě sjezdařů samotných, kteří za úspěch pochopitelně můžou v první řadě, se tedy zámořský závodní víkend podle všeho nadmíru vyvedl i servismanům. Kvalitní servis a materiál ale nelze považovat za náhodu.

"První vítězství ve Světovém poháru a následné čtvrté místo ve sjezdu znamenají důležitý krok pro Ester Ledeckou," vyzdvihl výsledky české sjezdařky závodní manažer Atomicu Christian Höflehner, který se nikterak netají ambicemi stvořit silný sjezdový tým, v němž budou ti nejlepší z nejlepších – a pro naše barvy je obrovským úspěchem, že mezi ně Ester Ledeckou neodmyslitelně řadí. Po víkendovém programu je spokojený a do budoucna doufá ještě v lepší výsledky; to až se naplno rozjede olympijská vítězka Sofia Goggia.

Na dobré časy se blýská i všem příznivcům Attacking Vikings, jak se přezdívá norským závodníkům už od časů legendární dvojice Lasse Kjus, Kjetil Andre Aamodt, která vládla strmým svahům v devadesátých letech. Jejich současní následovníci Aleksander Aamodt Kilde a Adrian Smiseth Sejerstedt nechyběli mezi absolutní špičkou v pátečním super-G ani v sobotním sjezdu. Prvně jmenovaný bral body za druhé místo v pátek a dělené sedmé místo v sobotu, druhý pak za osmou pozici v super-G a pátou ve sjezdu. Došlo tak na slova jejich kolegyně Ragnhild Mowinckel, jež před startem sezóny avizovala, že mají Seveřani nesmírně kvalitní tým, v němž navíc vládne velká pohoda, a tudíž je třeba s nimi rozhodně počítat.

I to samozřejmě pomáhá úspěchům značky Atomic. Kvalitní a dobře naladění jezdci jsou spolu se špičkovým materiálem a servisem spojené nádoby, jen pokud budou obě složky fungovat bezchybně, dá se očekávat úspěch. Nezbývá tedy než věřit, že se Ester i nadále udrží ve špičkové formě, což jí logicky bude přinášet tu nejlepší péči závodního oddělení Atomic.


Statistika Atomic (6.-8.12.2019 Lake Louise & Beaver Creek):

1. DH Lake Louise:

5x Atomic (Ledecká, Venier, Goggia, Delago, Shiffrin)

2x Head (C. Suter, Ortlieb)

1x Stöckli (Rebensburg)

1x Rossignol (Weidle)

1x Fischer (Schmidhofer)


2. DH Lake Louise:

2x Atomic (Ledecká, Shiffrin)

2x Head (C. Suter, McKennis)

2x Salomon (Marsaglia, Tippler)

1x Stöckli (Rebensburg)

1x Rossignol (Weidle)

1x Fischer (Schmidhofer)

1x Dynastar (Miradoli)


SG Lake Louise:

4x Atomic (Delago, Shiffrin, Venier, Puchner)

2x Head (C. Suter, Weirather)

1x Salomon (Tippler)

1x Rossignol (Brignone)

1x Stöckli (Rebensburg)

1x Fischer (Schmidhofer)


SG Beaver Creek:

4x Atomic (Kilde, M. Caviezel, Ganong, Sejerstedt)

3x Head (Mayer, Pinturault, Casse)

1x Stöckli (Odermatt)

1x Salomon (Reichelt)

1x Fischer (Kriechmayer)


DH Beaver Creek:

2x Atomic (Kilde, Sejerstedt)

5x Head (Feuz, Clarey, Schwaiger, Jansrud, Theaux)

1x Salomon (Reichelt)

1x Fischer (Kriechmayer)

1x Rossignol (Cochran-Siegle)


GS Beaver Creek:

1x Atomic (Zubčić)

4x Rossignol (Kristoffersen, Nestvold-Haugen, Kranjec, Philp)

2x Head (Ford, Faivre)

1x Nordica (Murisier)

1x Dynastar (G. Caviezel)

1x Salomon (Muffat-Jeandet)