SNOW tour 2020 - Herlíkovice from SNOW.cz on Vimeo.
V Herlíkovicích je momentálně v provozu většina sjezdovek a leží na nich až 45 cm technického sněhu. Na otevření zatím z hlavních sjezdovek čeká černá Závodní nebo Lyžařská cesta jakožto propojka s Bubákovem. Tratě jsou po ránu příjemně tvrdé a dá se tu užít několik pěkných jízd, platí ale zákon prvního lana, protože postupem dne pisty měknou. Díky omezenému provozu tratí se však lyžuje za zvýhodněné ceny.


Nejoblíbenější sjezdovkou v Herlíkovicích je červená sjezdovka Rodinná, která trochu klame názvem, protože jde o ryze sportovní pojezd se slušným převýšením startující na vrcholu Žalý. Hned po úvodní pasáži se mění mírný, avšak odkloněný svah v ortodoxní sportovní slalomák, kde ani zkušenější lyžař nepohrdne smýkaným obloukem. Mně se nejvíc líbí poslední třetina sjezdovky, která je krásně široká a její sklon si říká o rytmické krájení oblouků. Právě pro vyznavače této dolní části sjezdovky se hodí používat přilehlý kotvový vlek, takže brousíte jízdu za jízdou toto příjemné carvingové prostranství.


Naopak začátečníci a děti uvítají vedlejší modrou sjezdovku na Bubákově, která je zejména ve své horní polovině velmi mírná, takže umožňuje soustředit se na správné přenášení váhy u prvních oblouků. Ke svému konci se ale z modré pláně stane příjemně sportovní červený úsek, takže není problém prkýnka pěkně zostra postavit na hrany.


V provozu jsou také oba dětské lyžařské parky, tedy školička s pojízdným pásem u horní stanice lanovky na Bubákově a také dobře dostupný park přímo u hlavního parkoviště v Herlíkovicích. Ten je sice menší, rovněž ale disponuje krátkým pojízdným pásem a příjemným bonusem pro děti tu je ohřívárna přímo v rámci parku, kterou můžou zdarma využít i nelyžující mladší sourozenci. Zábava s nejrůznějšími hračkami a omalovánky s pastelkami jsou i vděčnou odměnou za první dětské obloučky (ceník lyžařské školy Yellow Point).


Posvačit můžete v bufetech přímo u sjezdovky, na plnohodnotný oběd si pak můžete zajít do samoobslužné restaurace Herlíkovice u nástupu lanovky na Žalý. Vybírat tu můžete například z plněných bramborových knedlíků se zelím (129 Kč), vepřových výpečků se špenátem (139 Kč) nebo z poctivé svíčkové na smetaně (159 Kč). Porce jsou opravdu štědré! Mlsalové mohou sáhnout po štrúdlu nebo barevném donutu.


Polyžařskou pohodu si pak můžete vychutnat na terásce na střeše restaurace Herlíkovice, kde si můžete alpskou atmosféru připomenout bombardinem nebo hruškovicí s hruštičkou.


Letošní novinkou Herlíkovic je Snowpass, tedy on-line skipas, který zakoupíte dopředu přes internet za zvýhodněnou cenu. V rámci Snowpassu získáte i různé slevy na doprovodné lyžařské programy a součástí je také bonusový program s věrnostním bodovým systémem.
Herlíkovice v kostce:

Vzdálenost z Prahy 1 h 43 min
Celodenní skipas dospělý (18-62 let) 690 Kč
Celodenní skipas dítě (do 10 let) 440 Kč
Celodenní skipas dítě do 5 let
(v doprovodu rodiče)
zdarma
Celodenní skipas junior (do 18 let) 550 Kč
Celodenní skipas senior (nad 63 let) 550 Kč
Provozní doba střediska 8:30 – 16:00
Webové stránky střediska www.snowhill.cz/herlikovice
Ubytování www.eden-herlikovice.cz
Parkování zdarma na parkovišti u Bubákova i Herlíkovic

Partneři SNOW tour:

V Herlíkovicích jsme reportovali na lyžích FISCHER s hůlkami KOMPERDELL, v oblečení HALTI, v helmách a brýlích SMITH.