Česko: polovina sjezdovek v provozu

Na polovině českých sjezdovek se lyžuje, a to i přes sněhově velmi nepříznivou zimu. Lyžuje se tedy téměř výhradně na technickém sněhu, kterého tento týden ve většině areálů zase přibylo. Díky nižším teplotám sjezdovky vydrží i déle upravené.


Více než polovina sjezdovek v Čechách je v provozu


Deset českých areálů s největším počtem otevřených sjezdovek

O víkendu se mírně oteplí, ale hlavně se ukáže také slunce, na většině území se přinejmenším v sobotu čeká jasná obloha. Teploty na horách v noci klesnou pod bod mrazu, takže areály budou pokračovat v technickém zasněžování.

Mapa aktuální přírodní sněhové pokrývky v ČR a Alpách

Přírodní sníh se drží v Krkonoších, Jeseníkách a na Šumavě, souvislou pokrývku ale čekejte pouze na hřebenech hlavních masivů.


Mapa znázorňuje, kde napadlo kolik sněhu v posledních 7 dnech


Dobrou úpravu tratí a celkově příjemné lyžování na Tanvaldském Špičáku si pochvaloval reportér OtaR


Luxusně upravené svahy, málo lyžařů a domáckou atmosféru si na Kamenci v Jablonci nad Jizerou užil reportér sedmihlasek


Rodinný areál s příjemnými cenami, i když skromnějšími sněhovými podmínkami, najdete v krkonošském Strážném (reportér Nahoru Adolu)


Dobré lyžování a téměř žádné fronty ocenil reportér zdenek.b v Kunčicích


Rychlé lanovky a celkově příjemné zázemí v Karlově pod Pradědem a na současné podmínky i skvěle upravené sjezdovky chválil reportér Dwamin


Dobře vysněžené, ale až příliš zalidněné sjezdovky hlásí reportér Nojby z Klínovce

V Alpách sice sníh slehnul, ale lyžařské podmínky jsou velice příjemné

O minulém víkendu v Alpách něco nasněžilo, většinou v rozmezí 15 až 30 cm, od té doby se však opět vrátila teplotní inverze a slunečné počasí. Sjezdovky jsou většinou perfektně vysněžené, ať už přírodním nebo technickým sněhem a horská panoramata mají alespoň ve vyšších polohách zimní háv. I v Alpách samozřejmě letos platí, že čím výš, tím líp - ve vyšších polohách je sníh nejkvalitnější, v těch nižších už občas naopak připomene jaro.


Mapa znázorňuje, kde napadlo kolik sněhu v posledních 7 dnech


V Saalbachu napadl čerstvý sníh, děla přidala ten technický a sjezdovky jsou v perfektním stavu, na jižních svazích ovšem začínají v teplých dnech měknout (Radek Holub - SNOW)


Luxusní přírodní sníh, přitom i lyžování na slunci skýtají ledovcové sjezdovky pod Kitzsteinhornem (Radek Holub - SNOW)


Příjemné a neuvěřitelně klidné vysokohorské středisko Weisssee Gletscherwelt, vhodné i pro pobyt s dětmi, objevil reportér vasek4545


Poloprázdné a dobře upravené sjezdovky na Tonale a v Ponte di Legno potěšily reportéra topfish.dufek


Slunečné počasí a slušný sněhový základ z pozdního podzimu mají Dolomity, na snímku Cinque Torri poblíž Cortiny d'Ampezzo (Facebook)