Maier zejména kritizuje její tréninkový plán, chybějící motivaci a s tím související upadající výkonnost. O nadcházejícím víkendu se Světový pohár žen přesouvá do bulharského Banska, kde se pojedou hned tři závody. Dva sjezdy, jeden jako náhrada za zrušené Val d´Isere, a na závěr super-G. V e všech by měla Viktoria Rebensburg startovat a byť její nejsilnější disciplínou stále zůstává obří slalom, v letošní závodní sezoně se jí podařilo už jeden závod super-G vyhrát. 8. prosince 2019 brala vítězství v Lake Louise. Od té doby ale třicetiletá závodnice pouze paběrkuje a ani ve své parádní disciplíně se nemůže dostat na stupně vítězů.

Ostrá slova, která Wolfgang Maier před nadcházejícím Banskem použil, jsou možná motivací, možná také výbuchem vzteku nad neúspěchy jediného koně, kterého momentálně ženský německý tým má.

„Viktoria ztratila kontakt se světovou špičkou, zejména pak ve své nejsilnější disciplíně, v obřím slalomu. Na stupně vítězů již čeká šest závodů. Nemůže se nadále spoléhat jen na svůj výjimečný cit pro sníh a výbornou techniku. Pokud chce jezdit na špičce, musí přidat na agresivitě “, říká Maier. Kritizuje zejména její motivaci, „tah na bránu“ v druhých kolech, ale i tréninkové dávky: „Na loňském mistrovství světa ve Švédsku přišla o zlatou medaili až v posledních brankách. Vítězství nakonec brala Vlhová. Letos v Sestriere byla Viktorie po prvním kole jednou nohou na pódiu, ale ve druhém se nechala ukolébat a skončila nakonec sedmá. Za jejími neúspěchy stojí i lenost v tréninku. Zatímco o 6 let mladší Vlhová běžně zvládá 10 až 12 tréninkových jízd denně, Viktorie je spokojená se čtyřmi.“

Jak si po takové kritice povede Viktoria Rebensburg uvidíme už v pátek, kdy je na programu první sjezd v Bansku. Program pokračuje sobotním sjezdem a nedělním super-G.