V letošní sezoně není první, pro koho sezona definitivně skončila. Na seznamu je třeba Hannes Reichelt, Christhopher Neumayer, Manfred Mölgg nebo Adrien Théaux. Všichni s přetrženým křížovým vazem. Po úrazu zkříženého vazu se naopak zrovna v Kitzbühelu bude vracet Christof Innerhofer.

Úrazy zkříženého vazu jsou pro závodní lyžování nejtypičtější a nejčastější. To si uvědomuje i ředitel závodů FIS Markus Waldner, který připouští, že o problému se již nějakou dobu na půdě FIS diskutuje. Ale zároveň uznává, že žádné převratné řešení se na obzoru nerýsuje. Úrazy zkřížených vazů se objevují ve všech disciplínách nezávisle na tom, zda je trať měkká, nebo tvrdá. Naopak na měkké trati mohou vzhledem k materiálu, který je přizpůsoben extrémně tvrdým sjezdovkám, vzniknout ještě větší problémy. Kromě toho se právě tvrdosti povrchu věnuje nemalá pozornost, aby se závod nerozhodl hned mezi prvními třemi startujícími.

Nezbývá tedy nic jiného, než se s úrazy a odchody špičkových sportovců během sezony jednoduše smířit. Úrazy dolních končetin ke sjezdovému lyžování patří a na vrcholové úrovni je nelze nijak eliminovat. Ani sebelepší trénink, hodiny v posilovně a dvojnásobné obvody stehen a lýtek nezabrání jemným vazům, aby se při překročení maximálního úhlu ohybu nepoškodily. Držme tedy palce všem zraněným, ať se brzy vrátí na lyže a všem borcům na víkendovém Hahnenkammu, ať dojedou dolů ve zdraví!