Tisková zpráva SLČR


V pátek 28. února budou o malý křišťálový glóbus usilovat ženy, v sobotu jsou na programu závody mužů. „Soldiers” se konají už poosmé, letos však poprvé jako zastávka Světového poháru. „Těšit se můžete na skvělé obsazení i atraktivní trať. Finále je na programu večer, za umělého osvětlení, takže to bude úžasná podívaná. Čekáme alespoň 15 tisíc diváků, vstup na sportovní část programu je zcela zdarma,“ vypočítává Prouza.

60 mužů a 20 žen bude své triky předvádět na největším skoku na světě, větším, než kdy byl k vidění na olympijských hrách či slavných X Games. „Je vysoký jak panelák, odraz měří 8 metrů, samotný skok pak 11 metrů. Pracují na něm lidé proškolení na výškové práce, připravuje se 10 dní. Po závodech z něj pak vytvoříme snow park pro děti a další návštěvníky Deštného,“ říká Prouza.

Je to slušný kontrast, v Modeně žije 190 tisíc lidí, v Pekingu 22 milionů, v Atlantě necelého půl milionu. Deštné? 600 obyvatel! „Jsem hrdý na to, že se svěťák pojede v Orlických horách. Kolem trati budou tisíce fanoušků a věřím, že se budou dobře bavit. Nejen sportem, ale i při večerních koncertech.“

Proč Soldiers? Do areálu i tratě jsou začleněny bunkry z období první republiky. „Ovšem mírově a sportovně. Je to zajímavý kontrast – vojenské opevnění a freestyle lyžování,“ uzavírá s úsměvem Jan Prouza.