SNOW tour 2020 - Harrachov from SNOW.cz on Vimeo.
Harrachovská lana se roztáčí už v 8 hod. ráno, takže kdo chce svoje lyže zaříznout do čerstvého manšestru jako první, musí si přivstat. My na první jízdu zamířili na sjezdovku Červenou II, která patří k nejsportovnějším a zároveň nejpřehlednějším u nás. Po jejím pozvolném rozjezdu se vám otevře relativně prudký, ale zato úžasně široký padák, který se posléze promění v šikovné carvingové náměstíčko podél vleku Doplik.


Pista byla po ránu pěkně umrzlá, tvrdá a nabroušené hrany se hodily. Celá sjezdovka byla precizně urovnaná, takže jsme byli za brzké vstávání náležitě odměněni.


V provozu byla dále sjezdovka Modrá na Rýžovišti, kde byly rovněž sněhové podmínky velmi dobré a sjezdovka nebyla nijak prostorově omezená. Modrou uvítají především začátečníci a méně zkušení, kterým se bude líbit zejména úvodní „placatá“ část, dojezd sjezdovky se ale nese v poměrně sportovním duchu, takže i tady se najde prostor na postavení lyží na hrany.


Na Rýžovišti je v provozu i sjezdovka Amálka s pomou, a ačkoli je představovaná spíše jako cvičný svah pro děti, ve skutečnosti se sem nemusí stydět zavítat i zkušení lyžaři, protože za tímto cvičným svahem se schovává akorátní carvovací prostrantsví, které navíc nebylo nijak přelidněné.


V plném provozu jsou také dětské parky u lanovky Alfa i Delta. Zatímco u nástupu lanovky Alfa najdete Brumíkovo lyžařskou školu, která využívá poklidnějšího a bezpečně oploceného cvičného plácku s lanáčkem a slalomovými prvky, nedaleko nástupu lanovky Delta je dětem i dospělým k dispozici jen o něco málo prudší cvičný svah rovněž s lanáčkem. V Harrachově můžete pro výuku dětí využít lyžařské školy Classic Ski School nebo Lyžařská škola Ploc.


Co se týká občerstvení, můžete si vybrat se škály dřevěných bufetů přímo u sjezdovky nebo restaurací ať už u lanovky Delta nebo Alfa. My jsme tentokrát zavítali do bufetu na vrcholu Čertovy hory u výstupu lanovky Alfa, kde nečekejte párky v rohlíku nebo langoše, ale poměrně chutné mexické dobroty, třeba různé druhy wrapů nebo námi zvolené kuřecí qurrito (85 Kč).


Aperol Spritz (65 Kč) a bombradino (75 Kč) na tomto „hot spotu“ Harrachova také nechybí a nejlépe si je vychutnáte v lehátku s výhledem na Krkonoše.


Vybavení si můžete zapůjčit v několika půjčovnách přímo v městečku Harrachov, nebo přímo u lanovky Delta v půjčovně Shop&Rent vedle samoobslužné restaurace Stone, která zároveň slouží i jako sportovní obchod s vybavením od rukavic, přes lyžařské komplety po boby a sáňky. Zapůjčení lyžařského setu na 1 den tu vyjde na 350 Kč a zapůjčení lyžáků na 150 Kč/den.
Harrachov v kostce:

Vzdálenost z Prahy 1 h 44 min
5hodinový skipas dospělí 690 Kč
5hodinový skipas mládež (14-17 let) 620 Kč
5hodinový skipas děti (6-13 let) 480 Kč
Provozní doba lanovky 8:00–16:00
Webové stránky www.skiareal.com
Parkování 100 Kč/den u lanovky Delta

Partneři SNOW tour:

V Harrachově jsme reportovali na lyžích FISCHER s hůlkami KOMPERDELL, v oblečení HALTI, v helmách a brýlích SMITH.