SNOW tour 2020 - Severák from SNOW.cz on Vimeo.
Skiareál Severák je kromě části Loučky kompletně v provozu a sníh leží i mimo sjezdovky. Severák jsme navštívili v neděli, a i když se tvořily na pomě fronty, sjezdovky nebyly nijak přeplněné.


Severák je u rodin s dětmi oblíbený zejména pro jejich systematické rozdělní zón areálu dle lyžařské úrovně dětí. Nejmenší děti tu začínají v Kids parku, tedy dětském parku s pojízdným pásem a slalomovými zvířaty, bezpečně oploceném od okolních sjezdovek. Děti mohou využívat slalomové prvky, nebo jen trénovat na mírném svahu bez jakýchkoli překážek.


V rámci Kids parku najdou děti i Rotondo, tedy kolotoč s nafukovacími kruhy, který tu v rámci jízdenky do dětského parku můžou využít zcela zdarma.


Jakmile děti zvládají zabrzdit, mohou se klidně vrhnout na School park a následně Junior park. V obou případech jde o mírný široký svah, který je z obou stran lemovaný dětskými pomičkami. Sjezdovku v Junior parku pak mají zpestřenou i zvířátkovým slalomem na konci s podjezdovou brankou. Málokterý špunt na těchto svazích jezdil s rodiči – děti si vesele samy nebo v partě kroužily oblouky, takže to bylo, jakoby se kámoši potkaly na sídlišti na dětském hřišti, jen u toho mají na sobě lyže.


Poslední zónou je Adrenalin park, který zahrnuje dvě o trochu rychlejší pomy a dva delší modré svahy, kde už nějaký ten oblouk po hranách krájeli i dospělí lyžaři. V rámci Adrenalin parku si děti mohou vyzkoušet měřený slalom, a k dispozici je i snowpark, který je však stavěný pro zkušené skokany, nikoli pro děti. Děti si jízdu mohou zpestřit na dvou větších terénních vlnách.


Nejsportovnější sjezdovkou je na Severáku červená trať Jih, která představuje šikovný sportovní padáček, kde už se vám to trochu rozjede a bude vás to nutit k nefalšovanému carvování. Sjezdovka je ale – jak už názvu vyplývá – orientovaná na jih, takže brzy měkne a nejlépe si ji užijete hned z rána.


Protože Severák si na prorodinné orientaci zakládá, najdete tu i v hlavním zázemí pod sjezdovkami velkou dětskou hernu, kde si děti mohou hrát na velké hrací ploše s hračkami, nebo si u stolečku kreslit či něco vyrábět. Výhodou jsou toalety a možnost kuchyňky s mikrovlnkou přímo na patře a využít se dá i služby hlídání dětí, kdy za 2 hodiny zaplatíte 150 Kč. Vstup do dětské herny mají žáci lyžařské školy Skiaréna School zdarma, ostatní platí za (časově neomezený) vstup 50 Kč.


V hlavním zázemí vedle parkoviště dále najdete restauraci, apres-ski stan, a samozřejmě pokladny a půjčovnu lyží, kde zapůjčení lyžařského setu s lyžemi, hůlkami a botami vyjde na 400 Kč/den.


Naším „gastro-tipem“ jsou luxusní horké wafle, které se čerstvé pečou v občerstvení McKapr pod Adrenalin parkem. Wafle si můžete dát s čokoládou, karamelem, lentilkami, nebo si od milého pána můžete nechat něco nakombinovat. Tahle lahůdka vyjde na 100 Kč, ale porce vydá za oběd.
Severák v kostce:

Vzdálenost z Prahy 1 hod 30 min
Celodenní skipas dospělí (nad 18 let) 420 Kč
Celodenní skipas děti (6-15 let) 290 Kč
Celodenní skipas junioři (15-18 let) 360 Kč
Celodenní skipas senioři (nad 63 let) 360 Kč
Děti do 6 let 190 Kč
Provozní doba lanovky 9:00–16:00
Webové stránky www.skijizerky.cz
Parkování bezplatné, přímo pod sjezdovkami

Partneři SNOW tour:

Na Severáku jsme reportovali na lyžích FISCHER s hůlkami KOMPERDELL, v oblečení HALTI, v helmách a brýlích SMITH.