McConkey (2013)

Shane McConkey

Shane McConkey je legenda freestylového a freeridového lyžování a proslulý hrdina lyžařských filmů. Dokument je retrospektivou jeho života až po tragické úmrtí.

Biografie legendy freestylového lyžování a spojení lyžování s dalšími extrémními sporty typu paraglide Shane McConkeyho. Syn lyžaře Jima McConkeyho se v průběhu života stal profesionálním lyžařem, v roce 2009 při basejumpingu utrpěl smrtelnou nehodu. Zanechal za sebou však silný odkaz a i post mortam má skrz svou nadaci velký vliv na rozvoj lyžování.

Streif: One Hell of a Ride (2014)

Erik Guay, Aksel Lund Svindal, Max Franz, Hannes Reichelt

Popis a příběh nejproslulejší závodní sjezdovky na světě.

Film dokumentuje historii a současnost jedné z nejnebezpečnějších a nejnáročnějších sjezdových závodních tratí na světě, sjezdovky Streif na Hahnenkammu v Kitzbühelu. Součástí je kompletní popis trasy nebo technologické způsoby přípravy na světový pohár.

Back to Life: The Torin Yater-Wallace Story (2018)

Red Bull

Dokument o životě Torina Yater-Wallace, freeskiera, popisuje jeho vyrovnání se s téměř smrtelným úrazem.

Torin měl našlápnuto k titulu nejprogresivnějšího freeskiera moderní doby, ale to se otočilo, když jeho otec skončil ve vězení, matce diagnostikovali zhoubný nádor a on sám téměř umřel po úrazu na infekci jater.

Superheroes of Stoke (2012)

Shane McConkey, Seth Morrison,Mark Abma, Ingrid Backstorm,Eric Hjorleifson, Cody Townsend, Logan Pehota

Prolínání dvou generací proslulých freeriderů a freeskierů na jednom plátně.

Dvacet let evoluce freeridového lyžování a především lyžařské kinematografie, srovnání toho, jak to vypadalo tehdy a teď, ale také pocta průkopníkům lyžařských filmů a jejich setkání s dnešní světovou špičkou.

The Man who skied down Everest (1975)

Yuichiro Miura

Ve své době šíleně ambiciozní nápad - sjezd nejvyšší hory světa na lyžích, s bržděním pomocí padáku.

Legendární počin japonského lyžaře, který skončil tragicky. Posunul však vnímání himalájského lyžování na zcela novou úroveň.

Swift. Silent. Deep. (2009)

Benny Wilson, Howard Henderson

Příběh tajného lyžařského společenstva Jackson Hole Air Force, které bylo průkopníkem freeridingu v severní Americe.

V dobách, kdy v dnes tradičním freeridovém středisku Jackson Hole ještě lyžování nebylo moc profláknuté, založili místní kluci drzý spolek freeriderů Jacskon Hole Air Force. Toto je jejich příběh a příběh jejich vlivu na americký freeriding.

Lindsey Vonn: The Climb (2015)

Lindsey Vonn

Nejslavnější lyžařka Lindsey Vonn a její návrat na vrchol po zotavení se z úrazu kolene.

Lindsey Vonn je nejúspěšnější ženou v historii lyžování. Po dvouletém léčení vleklého zranění se dokázala okamžitě vrátit na absolutní vrchol a zlomit 35 let starý světový rekord.

Steep (2007)

Mark Obenhaus

Historie extrémního lyžování.

Příběh bigmountainového lyžování a extrémních sjezdů v Americe i Evropě, v záběrech se objevují rideři jako Shane McConkey, Ingrid Backstorm a Seth Morrison.

The Fine Line (2008)

Dave Mossop

Edukační film, rozbor lavinových nehod nejen při lyžování poutavou formou celovečerního filmu.

Popis několika lavinových nehod a jejich rozbor, náhled do záchranného managementu a řetězce, vhodné pro pochopení souvislostí horské záchrany, a přitom stále dobře koukatelný celovečerní film se spoustou lyžování.


Stovky hodin filmů a videí o lyžování najdete také ve videogalerii SNOW.cz!