Tisková zpráva Fjällräven

První online stream startoval 27. května ve 12 hodin a můžete shlédnout záznam ve videu níže. Druhý trek se uskuteční 1.–4. července, stream začne 1. července ve 12 hodin a milovníky outdoorových dobrodružstvích provede 75 km dlouhou trasou přes travnaté kopce, skrz temné lesy a podél pobřeží v Dánsku.

První Fjällräven Classic byl uspořádán v roce 2005 a jeho cílem bylo motivovat více lidí k tomu, aby se vydali poznávat krásu švédských hor a okolní přírody. Postupem času se z treku stala populární akce, které se každoročně zúčastní více než 2 000 lidí z celého světa, a společně se vydávají s batohem na zádech na 110 km dlouhou cestu oblastí Kungsleden z vesnice Nikkaluokta do cílové základny v Abisku. A jak se rozrůstala samotná událost, začal se rozrůstat i celý koncept pochodů Fjällräven Classic. Po několika letech se rozšířil do Dánska a v roce 2016 dokonce až do USA. Od roku 2017 se jeden z pochodů koná také v Hong Kongu. Na rok 2020 měl Fjällräven velké plány, mělo přibýt hned několik nových Classic tras v Německu, Velké Británii, Číně a Jižní Koreji. Tato skutečnost byla veřejností nadšeně přijata – lístky na událost byly vyprodány takřka okamžitě. Bohužel se ukázalo, že radost byla předčasná, a pochody v Německu, Dánsku, Velké Británii, USA, Číně a Švédsku se musely kvůli pandemii Covid-19 zrušit.

Bylo tedy zapotřebí najít způsob, jak lidem umožnit užít si nádhernou přírodu z bezpečí domova. A tak vzniknul nápad vytvořit sérii online streamů přímo z míst trekových akcí. Díky tomu si bude každý moci vychutnat atmosféru Fjällräven Classic, ať už se nachází kdekoli na světě.

Sérii odstartovala třídenní, 57 km dlouhá trasa Classic Germany, která vedla skrz pole i lesy, pod hřebeny kolem jezer, přes kopce a pastviny krásného německého regionu Allgäu. Diváci se mohli připojit jen na pár hodin, ale klidně i na celé tři dny. Druhý trek se uskuteční 1.–4. července, stream začne 1. července ve 12 hodin.