Tisková zpráva Fjällräven

Jak se ukázalo, myšlenka online streamů z přírody nadchla mnoho lidí. Vysílání z Německa, kde se letos konal Fjällräven Classic úplně poprvé, sledovalo více než 8 000 lidí, přičemž někteří z nich se připojili na celé tři dny treku. Vysokou sledovanost měl i přenos z Dánska, kde se oblíbený pochod pořádá pravidelně již od roku 2014.

A kam se vydáme dál?

Po Německu se jako další nováček letošního roku představí Čína. Historicky první ročník pochodu zde odstartuje 30. července v 7 hodin a třídenní trasa nabídne dechberoucí výhledy na čínskou přírodu ve výšce 3 000 metrů nad mořem.

7. srpna v 16 hodin se budete moci společně s námi vydat na pětidenní, 110 km dlouhý trek po Švédsku. Na trek, kterým to všechno v roce 2005 začalo. Cesta vede úchvatnou krajinou po tzv. Královské cestě až za polární kruh do národního parku Abisko.

Třetí novinkou roku 2020 je 60 km dlouhý trek vedoucí skrz národní park Cairngorms ve Skotsku ve Velké Británii. Těšit se můžete na kopcovitý terén, ohromující přírodní scenérie i nevyzpytatelné počasí. Vyrážíme 27. srpna ve 12 hodin.

Na Fjällräven Classic USA, který se těší velké oblibě již od roku 2016, se vypravíme do Colorada. Tři dny v úžasné hornaté krajině si budete moci virtuálně společně s námi projít v průběhu září.