Jako skialpinista – začátečník budete čelit mnoha výzvám. Při cestě za novým dobrodružstvím na stoupacích pásech vás portál SKIALPUJ provede výběrem vhodné výbavy podle toho, jaký budete typ skialpinisty, poradí, kde vybavení pořídit nebo zapůjčit nebo poradí s výběrem prvních túr. Najdete zde odpovědi na to, kdy je lepší vyrazit ve skupině, kdy si najmout horského vůdce a kdy můžete na výšlap o samotě.

“SKIALPUJ jsme schválně koncipovali tak, aby i úplným začátečníkům pomohl vyrazit snadno a bezpečně na svou první skialpovou túru. Okolo tohoto sportu panuje mnoho polopravd a mýtů stran jeho náročnosti a složitosti. Většina z nich se už ale dávno nezakládá na pravdě. Pryč jsou doby, kdy byl skialp sportem hrstky nejzkušenějších horalů a lezců. Dnes se ve své jednoduché formě – nazývané speed touring – dá provozovat i v mírných terénech, v okolí lyžařských středisek a na horských cestách. Leží na pomezí mezi sjezdovým a běžeckým lyžováním. Od každého z těchto sportů si vypůjčuje část jejich kouzla a navíc má ambice vás odvést pryč od přeplněných lyžařských areálů a horských center,” láká k návštěvě webu redaktor a jeden z autorů webu Honza Klouček.

Jakmile propadnete kouzlu tohoto vysoce návykového sportu, SKIALPUJ bude i nadále zdrojem informací o plánování a bezpečnosti na túře, zásobárnou jednoduchých i náročnějších túr v Česku i dostupném zahraničí a inspirací k novým zážitkům – zjistíte například, jak se připravit na první závody a kam na ně vyrazit, nebo kde vyzkoušet různé vybavení na testovacích dnech.

Na sociálních sítích hledejte #skialpuj!

Spojit se se skialpinistickou komunitou můžete i vy, pomocí Facebooku nebo Instagramu. Označujte příspěvky z vašich výletů hashtagem #skialpuj – sdílejte s ostatními a inspirujte se od nich. Za hranou upravených sjezdovek je co objevovat.


SKIALPUJ je projektem Choice.cz a SNOW media.