Lyžařská oblast disponuje 5 000 ubytovacími lůžky, a sjezdovky proto nejsou prakticky nikdy příliš zalidněné, o frontách u lanovek ani nemluvě. Obzvlášť klidno a prázdno bývá ve všedních dnech od pondělí do pátku. Mottem nadcházející lyžařské sezóny v oblasti Alpe Cimbra bude „menší znamená bezpečnější“ – 300 metrů čtverečních, které vycházejí na každého lyžaře, se postará o bezpečný odstup.

Zimní dovolená v oblasti Alpe Cimbra je ideální volbou především pro rodiny s dětmi, které zde najdou množství modrých sjezdovek, rodinné hotely a apartmány, často umístěné přímo na úpatí svahů. Samozřejmostí jsou i výukové parky a zábavné atrakce.

Užijí si tu ale i nároční lyžaři, třeba na sjezdovkách, jež ocenila i famózní závodní lyžařska Mikaela Shiffrin, která tu spolu s americkým týmem trénovala na tratích Salizzona, Agonistica a Malga Laghetto. A opět se sem chystá. Sjezdovka Salizzona navíc v lednu pohostí Evropský pohár v alpském lyžování mužů.

Nudit se ale nemusíte ani mimo sjezdovky –můžete si zabruslit na zamrzlém jezeře Lavarone, vydat se na výlet se psím spřežením, pustit se na běžkách do bílé stopy a mnoho dalšího.

Pohostinnost zdejších hotelů, delikatesy trentinské kuchyně, výborné italské víno nebo rozmazlování ve wellness centrech pak už jen podtrhne vaši nezapomenutelnou dovolenou v oblasti Alpe Cimbra!

Více informací na:

www.alpecimbra.it