Na tranzit přes Německo či Rakousko není potřeba negativní test a ani na hranicích neprobíhaly žádné kontroly. Běžnou kontrolu dokladů jsme absolvovali jen na švýcarských hranicích, kde jsme byli dále dotázání jen na to, zda vezeme alkohol a kam konkrétně jedeme.

A jak to vypadá v areálech? Samozřejmostí jsou roušky ve vnitřních prostorech, v kabinkových lanovkách, na nástupištích a výstupech na lanovky a v dalších jasně vyznačených zónách, kde se očekává případná kumulace lidí. Při lyžování z kopce dolů však můžete nasávat horský vzduch plnými doušky bez roušek a šátků.

Restaurace v areálech jsou v některých kantonech otevřené. Je vhodné si stáhnout aplikaci na čtení QR kódů, protože u každého stolu je potřeba se prostřednictvím načteného kódů „čeknout“ kvůli trasování případné pozitivní osoby.

Také ubytovat se ve Švýcarsku můžete bez problému, i tady ovšem platí ve vnitřních prostorách povinnost roušky. Snídaně jsou buď servírované, nebo formou bufetu, přičemž vše od sýrů přes ovoce až po salámy a šunky bývá zabalené.

Protože je pro nás Švýcarsko na seznamu „červených zemí“, musíte při návratu zpět do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

SNOW tour 2021 - Swiss CESTA from SNOW.cz on Vimeo.