Tisková zpráva skiareálu Monínec


Večerním ježděním od 18.00 do 21.00 hodin odstartuje v Areálu Monínec jedno z prvních lyžování v Česku pro veřejnost. Na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje se bude poté lyžovat během víkendu vždy od 9.00 do 16.00 hodin. Každodenní provoz bude v areálu rovněž během vánočních svátků.

*„V první fázi se bude opět jezdit na 500 metrů dlouhém úseku, jenž obsluhuje vlek kotva a dále pak také na kratší sjezdovce pod hotelem. Následně chceme otevřít celou hlavní sjezdovku, která je dlouhá 1,2 kilometru. Na start sezóny jsme připravení, zasněžování jsme spustili již v polovině října,“* vysvětluje Jaroslav Krejčí ml., výkonný ředitel areálu.

Výrobu sněhu umožňuje technologie Snowfactory, kterou je areál vybavený poslední čtyři roky. Snowfactory produkuje sníh, i když je venku nad nulou. Ten současně vytváří kvalitní podklad pro další zasněžování. Proces jeho výroby se odehrává v uzavřeném okruhu. Sníh je proto také bez jakýchkoliv chemických přísad a je založený pouze na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu.

V hlavní sezóně bude stát dospělý skipas u pokladny 670 korun. Zvýhodněná cena přes e-shop bude v tom případě 620 korun. Dětský skipas u pokladny vyjde na 490 korun. Při nákupu přes e-shop to pak bude 480 korun.

Ceník lyžování

2020 /2021 Hlavní sezóna 18. 12. - 14. 3.

Tarif Osoba Pokladna E-shop
2 h Dospělý 480 Kč 445 Kč
4 h Dospělý 575 Kč 530 Kč
den Dospělý 670 Kč 620 Kč
večer Dospělý 425 Kč 395 Kč
2 h Dítě 360 Kč 330 Kč
4 h Dítě 435 Kč 400 Kč
den Dítě 490 Kč 480 Kč
večer Dítě 320 Kč 295 Kč

Areál se během zimní sezóny zaměří především na rodiny s dětmi. Nabídne jim lyžařskou školu, ale i dětskou hernu Moniště, kde se budou moci děti po výuce zabavit. Díky tomu si budou mezitím moci rodiče sami v klidu užít hlavní moníneckou sjezdovku.

Lyžařská škola je u spodní stanice lanovky. Je vybavena mimo jiné 100 metrů dlouhým pohyblivým kobercem a 200 metrů dlouhým vlekem poma. Součástí skiparku je také budova s pohodlným zázemím a půjčovnou vybavení pro klienty lyžařské školy. Dětská herna Moniště bude přístupná dětem všeho věku od momentu, kdy bude zahájen provoz lanovky. Je umístěna v budově M2 u spodní stanice lanovky. Herna je rozdělena do několika zón zaměřených na kreativitu, pohyb a odpočinek.

Po celou sezónu se organizační tým areálu ve zvýšené míře zaměří na opatření spojená s pandemií koronaviru. Jedná se například o každodenní dezinfekci, včetně kritických míst, jako jsou kliky, umyvadla a toalety. Dále to bude nutnost rozestupů návštěvníků, včetně využití rozřazovacích plůtků u nástupů na vlek i lanovku či pravidelná dezinfekce pracovních oděvů zaměstnanců areálu.

„Fakt, že můžeme spustit provoz areálu, nikoliv však ubytovacích a gastro kapacit nás samozřejmě omezuje. Na druhou stranu jsme rádi, že se konečně návštěvníkům alespoň zčásti otevřeme. Věříme, že v následujícím období budou moci fungovat i další naše zařízení,“ dodává Krejčí ml..