Provozovatel střediska na Ještědu dává jedinečnou možnost všem lyžařům, aby přijeli jako první zakrojit oblouk do nové sjezdovky předtím, než budou lyžařská střediska kvůli vládním nařízením o den později uzavřena. I navzdory náročným sněhovým podmínkám bude nová sjezdovka kvalitně připravena a zájemci o sezónku získávají úplně poslední příležitost si ji zakoupit.

S nejistým výsledkem ohledně vývoje epidemiologické situace a navzdory náročným sněhovým podmínkám, které na začátku letošní zimy panují, se Skiareál Ještěd pilně připravoval na zahájení zimní sezóny na dlouho očekávané sjezdovce Nová Skalka. Jejího otevření se všichni lyžaři dočkají již tuto sobotu 26.12.2020, než budou lyžařské areály kvůli koronavirové epidemii plošně uzavřeny.

„Nabídneme lidem možnost být mezi úplně prvními lyžaři, kteří se na nové sjezdovce svezou. Chceme prodat naše několikatýdenní úsilí a ukázat, že lyžování na Ještědu se s Novou Skalkou posouvá na zcela jinou úroveň,“ komentuje Jakub Hanuš, ředitel Skiareálu Ještěd. Navzdory nedostatku sněhu, který letos české hory doposud doprovází, bude sjezdovka Nová Skalka kvalitně upravena a jako jediná v regionu nabídne o Vánocích celých 1,5 km lyžování na dostatečné pokrývce technického sněhu. „I díky vynikající dostupnosti našeho areálu jsme tak ideální variantou pro ty, kteří se rozhodnou strávit jeden sváteční den na lyžích, dokud mohou,“ doplňuje Hanuš.

Kromě standardních denních a hodinových skipasů bude v nabídce i tzv. „ranní ptáče“ od 7.30 hod. v kombinaci s dopoledním lyžováním pro ty, kteří si rádi přivstanou, aby si užili sjezdovku za těch nejlepších podmínek dříve než ostatní. Provoz bude ukončen standardně v 16 hod.

Pokud někteří lyžaři stále váhají s nákupem jedinečných sezónních skipasů na tři roky, budou mít zcela poslední možnost, a to do 27.12.2020 – 7.00 hod. Po otestování nové sjezdovky si tak mohou svůj sezónní skipas zakoupit do druhého dne, a to z pohodlí svého domova on-line na www.skijested.cz. V rámci benefitů této permanentky se mohou její majitelé těšit na další výhody, jako je exkluzivní ranní lyžování na manšestru (tzv. „early bird“), dále 50% sleva na servis lyží a také možnost podpořit dobrou věc. Tříletá sezónka by měla vytvořit nejen pevnější pouto mezi lyžaři a Ještědem, ale zároveň přispět k rozvoji pohybových aktivit i mezi nejmenšími. Za každou prodanou tříletou permanentku věnuje společnost TMR Ještěd v součinnosti s městem Liberec denní skipasy zdarma žákům prvních tříd v rámci výtvarné soutěži s názvem „Lyžování na Ještědu“. Vítězné třídy budou odměněny a jejich žáci obdrží skipasy v polovině ledna nového roku.